095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Асиметрія плечей і лопаток. Причина для занепокоєння?

09-08-2016
Автор Lesia Bratash
Асимметрия плеч и лопаток. Причина для беспокойства?

Одна лопатка знаходиться вище, ніж друга - така форма спини дитини проявляється асиметрією плечей, батьки можуть помітити це досить легко. Виникає невизначеність: це вже порушення постави? Подивіться, звідки береться це порушення, до чого це може привести і чи слід його лікувати.

Для початку варто трохи заспокоїтися: асиметрія плечей, це ще не дефект постави, а відхилення / помилка постави. Не без причини вказано тут слово "ще". Зниження одного плеча щодо іншого може свідчити про недбалу позу дитини і як відомо, неправильні звички і занадто часте перебування в положенні сидячи - це прямий шлях до розвитку дефектів. Першим тривожним симптомом є біль і напруження в області спини. Щоб звести до мінімуму дискомфорт, дитина починає приймати неправильну позу під час ходіння, стояння і сидіння. Тривалий стан в неприродному положенні тіла призводить до деформації всього скелета, в тому числі хребта, грудної клітки, колін і ніг. З'являється кульгавість, надмірний тиск на певні ділянки стопи, що самі батьки можуть не помітити, а діагностику виконує профілактичне взуття для дітей.

Проте, якщо ми бачимо асиметрію в області лопаток, це може (але не обов'язково) вказувати на сколіоз. Порушення має бути підтверджено обстеженням у лікаря і продемонстровано рентгеном. Так, професійна оцінка дозволить зробити висновок, що зміна стосується самих лопаток, або хребта, що впливає на розвиток сколіозу. Нерівномірні інтервали між лопатками можуть бути викликані дисбалансом м'язової напруги в той час, коли хребет знаходиться в належному, правильному положенні. Тому, помічені будь-які зміни, що викликають сумніви, мають спонукати нас відвідати фізіотерапевта

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення