095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Чому вживання вітаміну D є таким важливим для дитини?

26-04-2017
Автор Оля
Чому вживання вітаміну D є таким важливим для дитини? Babyfoot

Вітамін D справедливо асоціюється зі здоровим, сильним скелетом. Справді, він є необхідним елементом для росту кісток. Вітамін також несе відповідальність за ряд інших функцій людського організму. Більшість з нас навіть не усвідомлюють, наскільки сильний ефект дає вживання вітаміну D. На жаль, сучасний спосіб життя змушує нас страждати від його нестачі.

Дослідження показують, що від дефіциту вітаміну D страждають не лише дорослі і підлітки, а й діти молодшого віку. Виною цьому, перш за все, можна вважати неправильний раціон харчування з низьким вмістом поживних речовин, а також недостатню кількість часу, проведену на свіжому повітрі (адже вітамін D синтезується нашою шкірою під час впливу сонячного проміння). Коли ми виходимо на вулицю, наша шкіра захищена одягом, а обличчя – спеціальними кремами з SPF фільтром (це стосуватиметься дорослих), тож у такому випадку постачання вітаміну буде обмежене, або навіть повністю відсутнє.

Діти повинні отримувати достатню кількість вітаміну D. Майбутнім мамам рекомендується вживати його під час вагітності. Оскільки до вживання вітаміну існують протипоказання, дозу і рекомендації визначає лікар.

З перших днів життя дитина має отримувати від 400 до 800 MO вітаміну на добу.

Добова норма підлітка – 500 – 600 МЕ, дорослої людини - близько 400 МЕ.

Варто повторити ще раз, що вживання вітаміну має бути обов’язково обговорене з лікарем, адже він визначає стан здоров’я і майбутньої мами, і дитини.

Не варто забувати про ігри на свіжому повітрі. Діти повинні гратися у дворі не лише тому, що сонце забезпечує вироблення вітаміну D, а й тому, що розвиток кісток відбувається під впливом руху. Скелет формуватиметься не належним чином, якщо дитина буде лише сидіти або лежати.

Що є наслідком дефіциту вітаміну D?

Поширена проблема серед дітей – рахіт, який завдає чимало турбот і дитині, і батькам. Проблеми, пов’язані з недостачею вітаміну, можна побачити навіть через… дитяче взуття. Слабкі кістки негативно впливають на опорно-руховий апарат, поставу і ходу. Стирання підошви у взутті нерівномірне. Хода дитини може супроводжуватися появою дефектів, при цьому важливо обирати правильне дитяче ортопедичне взуття.

Для батьків дуже важливо виділяти час для прогулянок з дітьми на свіжому повітрі і таким чином сприяти їх оздоровленню!

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення