095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Що таке каблук Томаса?

26-07-2016
Автор Lesia Bratash
Що таке каблук Томаса?

Батьки часто чують від лікаря: треба купити дитині ортопедичне взуття з каблуком Томаса. Питають тоді: що це таке? Адже дитяче взуття не повинна мати каблуків. Винятком, однак, є саме каблук Томаса. Тому що це дуже цінний винахід (ми знаходимо його майже у всіх моделях взуття Memo), варто поширювати знання про нього.

Простіше кажучи, каблук Томаса сприяє профілактиці і лікуванні дефектів стопи. У взуття Memo він вбудований в підошву. Підвищує частину підошви черевика на кілька міліметрів; підвищення залежить від віку та зросту дитини. Це потрібно для того, щоб змінити спосіб навантаження зон ноги.

Базовий варіант каблука Томаса - це підвищення по всій його поверхні, тобто на 5 мм з внутрішньої сторони і 5 мм від зовнішньої. Нога у взутті з таким каблуком виглядає так, що п'ята піднімається незначно по відношенню до пальців.

Розрізняють також каблук Томаса з пронацією і супінацією. Завданням каблука з супінацією є контролювати темп зростання по більш навантаженій стороні на медіальній стороні і зберегти темпи зростання від бокової деформації. Застосовується при клишоногості, тобто для корекції відхилення осі гомілки, навантаженої від центральної осі. Для цього збільшена внутрішня сторона каблука. Каблук з пронацією працює навпаки, а тому його використовують в корекції вальгусної стопи (це так званий перевернутий каблук Томаса). Підвищена тут зовнішня частина п'яти підошви. Залежно від темпів зростання дитини, ефекти носіння взуття з каблуком видно через кілька місяців.

Коментарі

Нове повідомлення