095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Дитяча косолапість: що робити батькам?

10-05-2017
Автор Оля
Дитяча косолапість: що робити батькам? Babyfoot

Дуже часто ми посміхаємося, побачивши, як невміло «перекачуються» з ноги на ногу малюки, коли тільки-тільки навчилися ходити. Багато малюків вивертають стопи носками всередину, що вказує на косолапість. Їм набагато зручніше ходити таким способом. Але в деяких випадках за таким способом ходіння можуть ховатися проблеми з розвитком ніжок.

Бувають випадки, коли у дитини не спостерігається ніяких деформацій стоп. Коли вона сидить або лежить, стопи розташовані так, як потрібно. При цьому під час ходіння малюк починає вивертати ніжки. Фахівці називають таке явище варусною установкою стоп. Вона відбувається:

1. При легкій формі захворювання на рахіт. В даному випадку у дитини спостерігається невелике викривлення в області гомілки, яке таким чином впливає на розташування стоп.

2. Через переважання тонусу одних м'язів над тонусом інших. Проблема вирішується за допомогою спеціальних гімнастичних вправ для м'язів, які порадить ортопед.

3. При дисплазії тазостегнового суглоба, що її діагностували у ранньому віці. Така розстановка носків черевик сприяє рухливості суглоба.

4. Через спадковість. Якщо батьки косолапили в дитинстві, дитина може робити те саме. Але з часом, подивившись на мінуси своєї ходи, починає її виправляти. Це вимагає всього лише терпіння як з боку дитини, так і з боку батьків.

У будь-якому випадку, при появі неправильної ходи у малюка краще рішення підкаже тільки лікар ортопед. Крім того, до трьох років найлегше усунути такі дефекти.

Як ще Ви можете подбати про дитячі ніжки?

1. Підбирати правильне взуття.

Правильне дитяче взуття має тверду і жорстку задню частину, добре фіксує ніжку, має невеликий каблучок і гнучку підошву. Таке взуття можна вибрати в нашому інтернет магазині Babyfoot. Тут представлений великий вибір ортопедичних черевичок, босоніжок і туфельок для дітей.

2. Слідкуйте за повноцінним харчуванням дитини. Вона повинна отримувати достатню кількість вітамінів і мікроелементів.

3. Гуляйте з дитиною в міру. Якщо малюк відчуває втому, не змушуйте його продовжувати прогулянку.

4. Якщо у дитини є зайва вага, користь принесе катання на дитячому велосипеді або машинці. По-перше, у дитини буде своя активність, по-друге, навантаження на стопи буде менше.

5. Добре зміцнює дитячий організм (в тому числі і ніжки) плавання.

6. Корисно ходити босоніж по нерівних природних поверхнях, бігати по траві в саду або по піску на пляжі.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення