095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Дитячі речі, які вашій дитині вже не потрібні. 3 способи позбавлення

03-09-2013
Автор Lesia Bratash
Дитячі речі, які вашій дитині вже не потрібні. 3 способи позбавлення

Будь-яка дитина має стійку тенденцію до зростання. І матуся після десятої безуспішної спроби натягнути на своє чадо светрик, зітхнувши, відкладає його вбік - одяг став замалим. Накопичується безліч непотрібних дрібничок, іграшок, ціла купа книг. І зберігати їх вже ніде. З цим необхідно щось робити.

Просто чудово, якщо в квартирі або заміському будинку є простора комора, де до пори до часу можна складати усі дитячі речі, але у більшості випадків пакети з речами розіпхані по полицях шаф, ящиків диванів, на балконі, і настає мить, коли наступний пакетик просто нікуди покласти. Тоді вже остаточно постає питання про те, що з усім цим багатством робити.

Насправді варіантів позбавлення від непотрібних дитячих речей три: дати комусь покористуватися, продати або ж просто віддати.

Перший варіант, а він зараз дуже популярний і навіть отримав в певних колах назву "дати в оренду", ідеальний для матусь, які не хочуть назавжди прощатися з дитячими речами, наприклад, планують ще заводити дітей, або родичі збираються в недалекому майбутньому поповнити чисельність сімейства.

Нюанси цього варіанту полягають у тому, що, по-перше, він підходить тільки для маленьких «дрібних» речей, до півтора років, оскільки дітки у цьому віці речі ще не рвуть, особливо їх не бруднять і не заношують. По-друге, "здавати речі в оренду" матусі намагаються тільки знайомим і родичам, через природну гидливість або через бажання відстежити долю своїх речей.

Найвигідніший варіант позбавлення шаф від надлишку пакетів і сумок - продати або обміняти непотрібне на потрібне. Але як показує практика, продаж не така проста справа, як здається. Почнемо з того, що "скинути речі" (саме так називають процес продажу просунуті матусі) можна тільки нові або в дуже хорошому стані. Не варто розраховувати повернути повну вартість коляски або велосипедики, навіть якщо річчю скористалися один раз - в кращому випадку ви ощасливите свій гаманець тільки половиною витрачених раніше грошей.

Та й не будь-які речі можна "скинути". З великою часткою ймовірності ви звільните коридор від коляски, кімнату від ліжечка, стільчика для годування, манежу та інших девайсів типу шезлонга, люльки з вібрацією й радіо няньки. Складніше продати носильні речі. Ще можна спробувати "скинути" вуличний комбінезон, хутряний конверт, ошатне платтячко для дитсадівських ранків. Але пелюшки-сорочечки намагатися продавати навіть не варто. Ортопедичне взуття прискіпливі мамусі придбають у вас тільки нове, бажано в коробці. На використане навряд чи хтось зверне увагу.

Найпростіший спосіб продажу речей - через інтернет. Зараз дуже багато сайтів, на яких можна розмістити оголошення про продаж (бажано з фото). До речі, на деяких з них є розділи, де ви можете запропонувати обмін, наприклад, стерилізатор для пляшечок обміняти на якусь розвиваючу гру.

Поради про те, що вигідно продати, як це зробити і як краще оформити ваше оголошення читайте тут.

Можна спробувати дати оголошення в газети, але як показує практика - це найменш дієвий на сьогоднішній день спосіб продажу речей.

Якщо ви хочете вдарити відразу по всіх фронтах, скористайтеся (на додаток до перерахованих вище) старою доброю системою оголошень "на стовпах".

Бажано текст віддрукувати, а не писати від руки - більша ймовірність, що оголошення буде прочитано. Не вставляйте в один листок занадто багато найменувань товарів - два, максимум три. Краще поруч повісити інше оголошення, ніж звалювати все в одну купу. Обов'язково вкажіть ціну ( інакше буде занадто багато зайвих дзвінків) і час, коли вас можна турбувати.

Оголошення варто розклеювати в місцях скупчення цільової аудиторії: біля дитячої поліклініки, молочної кухні, жіночої консультації, дитячих садів і магазинів.

Так, ще одна хитрість бувалих матусь: обов'язково обіцяйте подарунки і бонуси! Ви продаєте зимовий комбінезон? Відмінно! А в подарунок до нього ви готові вручити рукавиці, шапочку і шарфик! У вас хочуть купити манеж? А ось до нього бонусом пакет брязкалець!

* Ось ми і дісталися до третього варіанту - віддачі речей задарма, тобто безкоштовно. Це найпростіший і безперспективний спосіб очистити свої шафи, оскільки натомість ви отримаєте тільки вдячність. Але іноді розуміння того, що речі, які колись гріли вашу дитину, хоч якось зможуть зігріти малюка, у якого немає батьків, або допоможуть мамі-одиначці викроїти зайву копійку на фрукти для своєї крихітки, компенсує матеріальні витрати.

Ви можете запитати знайомих, чи немає в їх оточенні потребує мами або бабусі, яка виховує діточок сама. Такі неповні сім'ї знаходяться частіше, ніж хотілося б. Самотня матір з вдячністю забере все дрібнички і іграшки, які підійдуть її дітям, незважаючи на якість і стан.

Можна знову-таки скористатися інтернетом - на форумах і дошках оголошень завжди зустрінеш потребують (наприклад, розділ форумів на ю-мамі "Потрібна допомога дітям!"). Там, а також на офіційних сайтах округів, соціальної підтримки і дитячих будинків можна знайти інформацію про акції, організованих на підтримку дітей-сиріт. До речі, подібні акції нерідко влаштовують дитячі магазини та школи.

Але часто ці заходи відлякують тим, що організатори приймають тільки нові речі. Якщо ж позначки про новизну немає, і ви готові віддати свої речі, обов'язково виперіть і почистіть їх. Зауважте, що в дитячі будинки неохоче беруть м'які іграшки, оскільки їх складно продезінфікувати.

Ну і для тих, кому зовсім не хочеться морочитися: часто в поліклініках, на молочних кухнях стоять спеціальні столики, де кожен охочий може залишити дитячі речі і відповідно, будь-хто може їх забрати. Напевно, у вашому районі або місті знайдеться таке місце.

Загалом, будь-яка матуся з моральної або матеріальної вигоди може звільнити полиці шафи для нових речей свого динамічного чада.

Особисто я, мама двох дітей, користувалася всіма трьома варіантами. Деякі дрібнички мого сина вже одинадцять років по черзі носять сини моїх подруг. Коляску і шезлонг, з яких швидко виросла моя дочка, я продала через інтернет, а кілька пакетів її одягу я передала через волонтерів в далеке сибірське село, де маленька дівчинка Маша залишилася без мами під опікою старенької бабусі.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення