095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Діти і плоскостопість

05-05-2017
Автор Оля
Діти і плоскостопість Babyfoot

Дитячу плоскостопість не всі вважають проблемою. Однак у майбутньому наслідки ігнорування захворювання можуть бути дуже невтішними. Плоскостопість у дитини є недоліком, який можна усунути, тому батькам варто відреагувати на деформацію одразу.

З часом плоскостопість впливає на ходу і поставу, може викликати больові відчуття. Є багато факторів, які впливають на появу плоскостопості, провокуючи опускання склепінь стоп.

Слід зазначити, що, дивлячись на стопи малюка, ми будемо помічати їх плоску форму. У віці до 2 років це цілком природно, тож у батьків немає причин для хвилювання. М’язи та кістки дитини ще не розвинуті, тим часом роль амортизатора відіграє жирова подушечка стопи, через яку ми сприймаємо останню плоскою. В наступні роки м’язи міцнішають, а стопи розвиваються.

Діагноз плоскостопості лікар може поставити лише з 5 років. Тим не менше, розвитку ніжок малюка у перші роки життя повинно приділятися достатньо уваги, навіть якщо стопи здорові. Адже це період їх росту та формування.

Причин для розвитку плоскостопості може бути багато, включаючи спадковість та перенесені травми. Підставою для виникнення дитячої плоскостопості може стати навіть рахіт. Умови навколишнього середовища також відіграють важливу роль для здоров’я дитини – низька фізична активність і неякісне дитяче взуття вважаються негативними факторами, що можуть привести до деформації ніжок.

Як ми можемо посприяти зміцненню здоров’я дитячих ніг?

1. Гімнастика для корекції та профілактики проблеми.

Якщо лікар спостерігає ознаки розвитку плоскостопості, він може порекомендувати виконання спеціальної гімнастики для ніжок. Якщо мова йде про профілактику, Ви можете підшукати кілька веселих вправ для ніг і займатися з дитиною у вільний час. Варто сказати, що гімнастику з дітьми проводять приблизно з 3 років, коли дитина зможе правильно виконувати вправи і робити це безпечно. Ходіння босоніж по природних нерівних (чистих і безпечних!) поверхнях також піде на користь. Варто зазначити, що ходіння босоніж по рівній підлозі вдома непотрібне і навіть шкідливе.

2. Дитяче ортопедичне взуття.

Коли дитина навчилася ходити, навантаження на стопи зросли, тож ніжки потребують підтримки і захисту при ходьбі, які може забезпечити правильне взуття. Гнучка підошва, невеличкий каблук, міцний задник, якісні матеріали, завдяки яким шкіра дихає – ці характеристики ортопедичного взуття для дітей сприяють правильному формуванню ніг і перешкоджають виникненню різноманітних дефектів.

3. Масажний коврик.

Чудовий виріб, простий у користуванні, який дозволяє дитині добре провести час і має позитивний вплив на організм. Такі масажери із задоволенням використовуються не лише дітьми, а й дорослими. Головне – обрати свій.

4. Масажні процедури.

Під час лікування застосовується масаж, який повинен виконувати масажист-професіонал. Проводиться масаж на спині, стегнах, гомілках, стопах – тих областях тіла, які потребують укріплення м'язів.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення