095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Фітбол-гімнастика для дітей: головні переваги і підготовка до вправ

05-12-2017
Автор Оля

Про важливість фізичної активності говорять практично завжди, коли йдеться про здоров'я наших дітей. При цьому, сидячий спосіб життя негативно впливає не лише на дорослих, але й на дошкільнят і школярів. Для того, щоб заохотити дитину займатися спортивними вправами, можна надати їй місце для спортивного куточка (якщо є така можливість). Одним з чудових універсальних тренажерів для дорослих і дітей є гімнастичний м'яч - фітбол.

Фітболи використовуються тепер не лише у фітнес-центрах і домашніх умовах, їх купують для садочків, шкіл, кабінетів лікувальної фізкультури. Завдяки вправам на гімнастичному м'ячі діти тренують координацію, розвивають гнучкість і зміцнюють м'язи. Але, мабуть, головною перевагою використання м'яча є те, що діти самі хочуть займатися, гратися, виконувати на ньому вправи. Причина популярності фітболу проста - на ньому може займатися дитина з будь-яким рівнем фізичної підготовки, а ще це дуже весело.

Коротко про фітбол

Фітбол (Ви також можете називати його швейцарським м'ячем, м'ячем для фітнесу, гімнастичним м'ячем) - це велика надувна куля. Фітболи витримують різну вагу, бувають різних розмірів і кольорів.

Чому варто купити фітбол для домашнього використання?

Гімнастичний м'яч може використовувати вся сім'я (виняток - важкі випадки, що стосуються стану здоров'я, тому є невеликий ряд протипоказань для фітболу). Дуже часто займатися на фітбол з дитиною починають незадовго після її народження. Такий тренажер популярний серед майбутніх мам, після народження крихітки його використовують для підтримки красивих форм тіла, зміцнення м'язів. Чудове рішення - займатися на фітбол разом з малюком.


Підготовка до вправ на фітболі

Вибираючи фітбол індивідуально для дошкільника, купуйте той розмір, при якому дитині буде комфортно сидіти, впираючись ногами в підлогу. Кут між тулубом і стегнами при сидінні становить 90 градусів. При цьому коліна також зігнуті під прямим кутом.

Одяг повинен бути максимально зручним, взуття - нековзке.

Починають з найпростіших вправ, навантаження збільшуються поступово.

Різкі рухи або скручування, зайві навантаження або будь-які вправи з ризиком для здоров'я дитини - це ті речі, від яких потрібно відмовитися відразу ж, ще до початку перших занять.

Перш ніж починати виконувати вправи, дозвольте дитині звикнути до фитболу. Оскільки м'яч сприятиме формуванню правильної постави, дитина сидить на ньому з прямою спиною, спираючись ногами в підлогу. Для початку дитина може легенько погойдуватися на м'ячі, акуратно схиляючись то вперед, то назад. Коли дитина звикне до м'яча, вона може повільно підняти одну ногу від землі і утримувати її протягом 5 секунд, потім опустити. Попросіть свою дитину виконати дану вправу по 10 разів на кожну ногу - це буде її перша вправа по роботі з координацією і підтримкою стабільності свого тіла.

Наступний крок - вправи в положенні лежачи на м'ячі. Переконайтеся, що навколо достатньо вільного простору, немає ніяких дрібних і великих перешкод. Сидячи на фітболі, дитина повільно відсуває ноги, кладе голову і плечі на кулю. Підтримуйте дитину в цьому випадку і під час інших вправ, особливо якщо вона ще не повністю звикла до м'яча.

Нерідко для того, аби зробити заняття ще веселішими, дітям вмикають улюблену музику. На фітболі також можна сидіти, переглядаючи мультфільми, граючи у комп'ютерну гру - в такий час не завжди виходить стежити за поставою, а на м'ячі дитина буде тримати спину прямо, навіть не задумуючись про це.

Як тільки ваша дитина освоїть ці рухи, ви можете почати використовувати різні програми вправ для своїх фізичних тренувань. Вправи з фітболом хлопчики і дівчатка можуть виконувати не тільки з батьками, але і з друзями. Граючись, діти працюють над зміцненням м'язів спини і формуванням гарної постави, вчаться спритності, утриманню рівноваги. Для роботи ніжок також знайдуться спеціальні вправи. Рекомендуємо Вам оцінити і попрактикувати разом з улюбленим чадом лікувальні вправи для дітей. Тут серед вправ для зміцнення різних груп м'язів можна знайти нові способи тренування на гімнастичному м'ячі.

Лікувальні вправи для дітей. Частина 1

Лікувальні вправи для дітей. Частина 2

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення