095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Як піклуватися про ноги Вашої дитини для того, щоб уникнути проблем у майбутньому?

16-10-2015
Автор Lesia Bratash
Як піклуватися про ноги Вашої дитини для того, щоб уникнути проблем у майбутньому?

Ми постараємося пояснити Вам, як велика необхідність для майбутнього вашої дитини, а дорослої людини пізніше, забезпечувати комплексне і фізіологічне формування і зміцнення ніг з раннього віку.

Дефекти стопи і постави.

Фізіологічно це виглядає так: кістки ростуть набагато швидше, ніж м'які тканини, і вони не в змозі йти в ногу з їх зростанням, в результаті чого менша стабілізація скелетної системи.

Дитина близько 8 років швидко зростає, і саме тому в цьому віці буває невелике вальгусне викривлення колін, воно зникає ближче до кінця такого періоду і колінний суглоб досягає правильної осі.

Звичайно, ми говоримо про правильні умови, коли дитина регулярно багато рухається, забезпечує організм необхідними поживними речовинами, немає зайвої ваги і уникає ходити на плоскій поверхні. Проблема може виникнути і, як правило, відбувається, коли ви не робите хоча б одного із зазначених вище факторів.

Плоскостопість

Часто батькам не зовсім зрозуміло, чому плоскостопість виникає у маленьких дітей і коли вона повинна зникати. Вона не має багато спільного з плоскостопістю, яку ми бачимо в більш старших дітей і дорослих, яка є результатом нерозвинених м'язів, зв'язків або ще гірше. Плоскостопість, з якою дитина народжується, називається фізіологічною, оскільки її створює прошарок жиру, який призначений для поглинання "перетасовки" дитини в результаті дорослішання. Зі зростанням, коли у дитини відновлюється баланс і коли вона починає працювати більш ефективно при ходьбі, переноситься вага з п'яти до пальців, прошарок жиру стає більше не потрібним, і починає функціонувати, перш за все, поздовжній звід стопи. Зазвичай це починає відбуватися, коли дитині близько 3 років. Це не означає, що у віці 3 років в дитини вже повинні бути красиво розвинені ноги, але головне, щоб м'язи, відповідальні за напруженість литок ніг, щодня розроблялися, щоб збалансувати навантаження на внутрішні дуги ніг, деформованих вальгусною хворобою колін і п'ят, через плоскі підлоги в будинку.

Етіотропна терапія

Ми повинні зрозуміти, що людське тіло виступає в якості посудини, тобто кожна система в організмі впливає на іншу, якщо є проблема, то важко знайти безпосередньо проблему і вилікувати її причини. Тому таку важливу роль в житті молодої людини відіграє профілактика, яка знаходиться найближче до етіотропної терапії. Наприклад, якщо ми маємо справу з дитиною, у якої явно неправильне положення ноги і низький центр (слабкий корсет м'язового тулуба), і таких дітей, на жаль, все більше і більше, це лікування причини і пріоритет в даному випадку буде полягати в зміцненні тулуба дитини. Через слабість тулуба організм намагається знизити центр ваги і призводить до викривлення ніг, зокрема, тому, що коліна стабільні в пасивному стані.

Профілактичне ортопедичне взуття для дітей

Без сумніву, дефекти фігури в основному відносяться до тіла, не забезпеченому сильним м'язовим корсетом, тому кожна дитина, принаймні протягом перших кількох років інтенсивного розвитку, потребує щоденних вправ, щоб підтримувати належний діапазон руху в суглобах і відповідно зміцнювати, розтягувати м'язи. Такі дії повинні супроводжуватися відповідним взуттям з самого початку, що, звичайно, служить в якості додаткової вправи, але в більшості випадків це важливо так само, як щоденна фізична активність. Це підводить нас до тієї ролі, яку відіграє ортопедичне взуття для дітей в належному розвитку ніг дитини. Перш за все, взуття повинне правильно функціонувати, взуття повинне стабілізувати стопи швидко зростаючої дитини, а також дозволяти працювати м'язам, відповідальним за фізіологічні склепіння стоп. Як це не парадоксально, період, коли дитина швидко росте і вимагає частої заміни взуття, є найбільш важливим у виборі взуття. Все частіше батьки дають своїм дітям належне взуття відповідно до дефектів стопи, з додатковими ортопедичними устілками, але майте на увазі, що навіть найкращі ортопедичні черевички не можуть розглядатися в якості альтернативи фізичної активності, а повинні розглядатися в якості найважливішої дії для підтримки виправлення і правильного положення щиколотки після тренування. Чим раніше ми починаємо практикувати з дитиною вправи у вигляді гри, тим швидше будемо знаходити контакт з дитиною, і така діяльність не буде сприйматися останньою як покарання, а як нагорода і, перш за все, стане звичкою на все життя. Для подальшої ефективності вправ ніг можуть допомогти такі засоби, як барвисті мати, що імітують ходьбу по камінню, змушуючи ноги працювати. Перш за все, немає нічого поганого в тому, що дитина відчуває можливість конкуренції з одним з батьків або братів і сестер в простих іграх типу кидання мішечка з горохом у відро.

Чим раніше, тим краще

Наше тіло має великий потенціал, і часто потрібно тільки трохи йому допомогти, щоб викликати великі зміни. Проте скарги на брак часу - це відмовки, пов'язані з відсутністю обізнаності про важливість профілактики в формуванні ніг. Всупереч видимості, багато що залежить від нас самих.

Якщо ми скористатися цим моментом у розвитку близько 1-5 років (період, коли нервова система "вчиться" швидше за все, є важливі звички руху і харчування) і будемо дбати про дитину по максимуму, ми врятуємо себе, і, перш за все, дитину від багатьох неприємностей в майбутньому. Якщо з самого початку ми звертаємо увагу на дитину, і вона не зіткнулася з надмірною вагою, рухається відповідно до природних потреб, якщо ми дбаємо про те, що дитина, яка тільки починає свою пригоду з ходьбою, в правильному взутті з покриттям і стабілізацією стопи , яка тримає п'яту і щиколотку в осі, запобігає їх надмірному викривлення, то нам вдасться знизити ризик загальних проблем постави, що виникають через лінь тіла.

Звичайно, кожна дитина на початку повинна бути всебічно оглянута в хороших і досвідчених експертів (ортопеда, фізіотерапевта, педіатра) для виявлення безпосередніх патологій, таких як скорочення ноги, клишоногість і т.д., тому що відповідно до принципу збільшення тіло дитини посилює нестача адаптації до нього. І важливо те, що якщо тілу дитини є час, щоб адаптуватися до конкретного дефекту в швидко зростаючому тілі зі швидкою комплектацією ваги, то в цьому випадку ми не будемо боротися тільки з початковим дефектом, але і з його наслідками. І так, якщо ви заздалегідь, а більш конкретно наприклад, до 10 років, не виправите поставу, то в старшому віці все більш складно це зробити, з огляду на той факт, що корекція необхідна в послідовності і співпраці з дитиною, а в міру дорослішання дітей бунтарів все більше.

Надмірна вага у дітей

Дійсно, серйозна проблема нашого часу - надмірна вага і ожиріння в дитини, тому що це негативний вплив не тільки на роботу органів, але також в значній мірі на руховий апарат, і на коліна, який сприяє надмірній вальгусній деформації і, отже, плоскостопості або плоскою вальгусній нозі. Етіотропна терапія та перша дія в таких випадках завжди буде знижувати вагу, так як надлишкова маса тіла дитини буде пом'якшувати позитивні ефекти корекції.

Викривлення п'ятки

Інше питання, що стосується більшості дітей - проблема викривлення п'яти. Це викривлення з'являється через вальгусне викривлення колін, коли дитина починає стояти, але нога ще до цього не готова. Профілактично виправити можна, вставивши супінатор (ортопедичну устілку, для вирівнювання осі опори), тоді підйом всередині каблука не дозволяє зв'язкам розтягнутися до плоскостопості. Використання такої вставки має сенс в більш високому взутті з жорстким задником, який також тримає кісточку в осі.

Корекція вальгусної п'яти також має велике значення в профілактиці вальгусної деформації кісточки на стопі. Стає все більш поширеною деформація великого пальця стопи, що ускладнює життя і часто закінчується операцією. Причина кісточки на нозі - неопрацьований звід бічних м'язів стопи (плоскостопість бічний), якщо до цього додати ще викривлення п'яти, яке передає навантаження більше на зовнішній край стопи і тенденції жінок, щоб одягати "шпильки", які роблять навантаження на передню частину стопи, то отримаємо хороший шанс появи кісточки на великому пальці ноги, навіть якщо це не визначається генетично. Зверніть увагу, що операція по корекції кісточки є причинно-слідчим лікуванням, і тому з часом може бути повторний рецидив деформації.

Впливаючи на тіло в цілому, ми повинні піклуватися не тільки про правильне формування ніг дитини, а й про інші проблеми, дефекти ніг можуть також сприяти утворенню варикозного розширення вен, дегенерації кінцівок і хребта, виникнення головного болю.

Шановні батьки, Ви можете бачити, як багато залежить від Вас.

Ми включили сюди систематичні принципи для профілактики ноги і колін у дітей і кілька прикладів коригувальних вправ для ніг:

Вправи для профілактики і лікування дефектів ніг у дітей:

 1. Уникайте з самого початку виникнення надлишкової ваги, яка гарантує дефекти колін і ніг;
 2. Для запобігання ускладнень в дошкільному і молодшому віці потрібна відповідна кількість фізичних вправ і щоденна фізична активність для підтримки і зміцнення м'язів;
 3. З метою підтримки довгострокової корекції, ходити в ортопедичному взутті з ортопедичними устілками.
 4. В середньому, один раз на рік потрібно відвідувати фахівця (ортопед, фізіотерапевт, педіатр);

Корекційні вправи для профілактики вальгусної плоскостопості п'яти і колін

(для корекції фізичні вправ слід повторювати 1-2 рази в день протягом 15 хвилин):

 1. Ходіння на пальцях і зовнішніми краями ніг;
 2. Піднімання пальцями ніг невеликих об'єктів, кубиків, крейди;
 3. Рвати папір пальцями ніг на маленькі шматочки;
 4. Брати і закидати пальцями ніг горішки або горох (наприклад, викидати у відро.);
 5. Скручування ковдри або тканини пальцями ніг;
 6. Малювання олівцем, поміщеним між пальцями ноги;
 7. Лежачи на спині катати кульки по стіні підошвами стопи;
 8. Прогулянки по кілька разів на день на килимі з шипами, імітуючи прогулянки по камінню;
 9. Під час гри навчіть дитину сидіти «по- турецьки» - не сидіть між п'ятами в формі "букви W";

Характеристики ортопедичного взуття для дітей 1 - 8 років:

 • 1.верхня частина взуття вище щиколотки;
 • 2.верхня частина взуття зі шкіри;
 • 3.посилений задник, продовжений до щиколоток;
 • 4.липучки (застібка) дозволяє добре закріпити ногу у взутті;
 • 5.підошва з каблуком Томас;
 • 6.плоска підошва з внутрішньої сторони, перш ніж дозволити собі ортопедичні устілки або додаткову корекцію;
 • 7.гнучка підошва.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення