095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Як дбати про здоров’я дитячого хребта?

25-09-2017
Автор Оля
Як дбати про здоров’я дитячого хребта? Babyfoot

Правильно сформований, міцний хребет – це неоціненна підтримка здорового стану організму на все життя. Ось чому так важливо дбати про його належний розвиток у дитячі роки. Це дозволить уникнути неприємного дискомфорту, болю та сколіозу у більш старшому віці. Ось кілька важливих порад щодо того, як подбати про дитячий хребет на різних етапах дорослішання Вашого чада.

Малюки

Оскільки маленькі діти достатньо багато часу проводять у ліжку, слід потурбуватися про вибір правильного матрасу. Матраси для маленьких дітей характеризуються оптимальною жорсткістю – така ортопедична характеристика призначена для не зміцнілого хребта, що ще не сформувався у S-подібний вигин.

Також не слід прискорювати природний розвиток своєї дитини, тобто ні в якому разі не змішувати малюка сидіти, а тим більше стояти і ходити, якщо він сам ще не готовий до цього.

Перші кроки та взуття

Коли прийде час для перших кроків, батькам слід обирати якісне взуття для свого чада. Дитяче профілактичне взуття надає підтримку ніжкам та добре розподіляє навантаження на них. Таке взуття має твердий задник, гнучку підошву.

Зверніть увагу на те, що існує різниця між профілактичним та лікувальним ортопедичним взуттям. Останнє купують лише за рекомендацією лікаря, при виникненні проблем зі здоров’ям ніжок. Самостійно такі вироби використовувати не дозволяється.

Стіл та стілець

Коли дитина підростає, виникає потреба у забезпеченні їй робочого місця для навчання, творчості і т.п. Мова йде про покупку та організацію робочого столу та крісла. Важливо обирати такі стіл та робоче крісло, які підходять росту дитини, та мати можливість регулювати висоту сидіння. Окрім цього, крісло має мати відкидну спинку. Якщо дитина працює за кріслом зі звичайною твердою спинкою, до неї можна прикріпити м’який валик – трішки вище попереку, на рівні фізіологічного вигину хребта. Це знижуватиме навантаження на сам хребет та сприятиме підтримці правильного положення спини під час сидіння за столом.

Якщо Ваша дитина використовує комп’ютер, верхній край монітору має знаходитися на рівні дитячих очей. Рекомендована відстань від монітору до очей – від 60 см.

Рюкзак або шкільна сумка

У будь-якому рюкзаку повинні бути фіксатори для регулювання – зафіксуйте їх відповідно до параметрів своєї дитини. Прослідкуйте, аби виріб мав анатомічну спинку – це найважливіший критерій, що сприятиме правильному розподіленню навантажень на хребет.

Рюкзак не повинен бути надто важким. На жаль, це залежить не так від батьків, як від вимог навчального закладу. Тому звертайте увагу на вагу рюкзака, аби він був достатньо легким.

Які параметри матиме ідеальний рюкзак Вашого чада? Нижній край виробу проходитиме по лінії талії дитини. Щодо ширини, вона не має бути більшою, ніж ширина плеч школяра.

Ще кілька порад для батьків:

  • Піднімати важкі речі для дитини не слід узагалі, але їй має бути зрозумілим правило підіймати важкі речі із зігнутими колінами (а не спиною).
  • Для розвитку хребта найкращим видом є плавання.
  • Вибирайте правильні за розміром подушки, вони також впливають на стан хребта. Регулярна зарядка, фізична активність - це ті речі, які не можна не згадати в розмові про формування здорового організму. Тому їм варто присвячувати достатню кількість часу.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення