095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Яке взуття краще для здорового розвитку дітей? Можливо, ніяке?

13-10-2015
Автор Lesia Bratash
Яке взуття краще для здорового розвитку дітей? Можливо, ніяке?

У новому огляді підтверджується і розширюється думка, яку останнім часом висловлювали багато педіатрів. Доктор Лінн Т. Стаелі, директор ортопедії в лікарні і медичному дитячому центрі в Сіетлі, прийшов до висновку, що діти зі здоровими і гнучкими ногами, це ті, які постійно ходять босоніж.

Міф про гарне взуття, як омана комунізму, сказав д-р Стаелі. «Люди працюють ефективніше, коли у них вільні, і нога функціонує краще, коли вільна», - сказав він.

Доктор Стаелі прийшов до висновку, зробивши його з антропологічних досліджень по всьому світу, з людей, які не носять взуття.

Краща профілактика - ходити босоніж.

"Якщо ви подивитеся на таку країну, як Китай і порівняти ноги тих, хто не носить взуття, з тими, хто це робить, ви виявите, що той, хто ходить босоніж, має велику гнучкість і мобільність", - сказав він. "Їх ноги сильніші, вони мають менше деформацій, ніж взуте населення".

Доктор Стаелі сказав, що в західних країнах діти повинні часто носити взуття, щоб захистити ноги від снігу, битого скла або іноді від шприца для підшкірних ін'єкцій, серед інших речей на тротуарі. Проте він вважає, що чим ближче взуття дитини нагадує йому ходіння босоніж - тим краще.

"Ортопедичне взуття для дітей повинне бути легким, гнучким і в формі більш-менш схожій на таку, ніби-то він ходить босоніж", - сказав він. І всякий раз, коли земля під ногами досить безпечна, батьки повинні дозволити, щоб їхні діти ходили босоніж.

Нова доповідь з'явилася в серпневому номері журналу Pediatrics і була зустрінута з великим схваленням.

«Босі ноги - ідеальна позиція», - сказав д-р Д. Лоуелл Люттер, асистент професора клінічної лікарні Gillette дітей в Сент-Полі, штат Міннесота, - «Дитяче взуття має дві функції: для захисту і прикраси, що в минулому було непотрібним використанням ресурсів »

Деякі дитячі ортопеди не згоден з д-ром Стаелі, враховуючи його позицію. Вони наполягають на тому, що коригувальне ортопедичне взуття потрібне у випадках, в яких дитячі проблеми з ногами не покращуються протягом часу. Залишання без нагляду ніг з проблемами в дитинстві може привести до значного дискомфорту в зрілому віці.

Доктор Стаелі заявив, що його новий огляд не є спробою підірвати дитячу взуттєву промисловість, а підсумовувати переважна думка про те, як нога зазвичай розвивається і як краще стимулювати її здорове зростання.

Ортопедичне взуття для дітей, при деформаціях стоп

Більшість дітей народжуються з тим, що називають аномалією. Майже у всіх є плоскостопість, тому що нижня частина ноги покрита товстим шаром жиру і тому, що тільки завдяки ходьбі складна сітка м'язів і зв'язок стопи зміцнюються і тягнуть арку вгору, в правильне положення. Після дослідження, проведеного кілька років тому, в якому взяли участь 442 дітей, доктор Стаелі виявив, що в більшості випадків арки повністю розробляються від 6 до 8 років.

Лікарі підкреслюють, що суглоби, зв'язки ніг і стоп дуже гнучкі в новонародженого і що вони вимагають кількох років, щоб досягти своєї зрілої форми і положення. Коли кінцівки розвиваються, вони можуть приймати будь-яку кількість незвичайних варіацій, майже всі це переросли.

Багато дітей мають ноги, які зігнуті всередину, це результат того, що дитині було тісно в звичній позі ембріона при стількох місцях в матці. У інших дітей кістки тазу або кістки гомілки вивернуті всередину трохи більше, ніж назовні, це також вивертає ноги всередину. Такі деформації, як правило, виправляються від шести місяців до трьох років.

Багато інших дітей починають ходити з ногами, поверненими назовні. Х образні ноги і стукіт в колінах також надзвичайно поширене явище.

Лікування плоскостопості

Але деякі лікарі вважають, що дітям з плоскостопістю потрібне більш сприятливе ортопедичне взуття. Доктор Люттер, з дитячої лікарні Gillette, сказав, що з 10 відсотків до 20 відсотків дітей з плоскостопістю у віці старше трьох років буде мати болі в ногах і гомілці. "Тим дітям, які мають надзвичайно розвинену плоскостопість, ходити босоніж, ймовірно, не є адекватним рішенням", - сказав він. - «Для них, ортопедичне взуття з твердою підошвою і з підтримкою арки стопи може допомогти стабілізувати ногу і запобігти натягування м'язів литок вниз через надмірно розслаблені м'язів в арках".

Деякі дитячі ортопеди вважають, що коригуюче ортопедичне взуття і устілки можуть бути корисні для лікування важких випадків, таких як Х-подібна стопа. Д-р Річард Дж Хейнс, директор дитячої ортопедії в Фініксі ортопедичної лікарні Residency в Арізоні, сказав, що, якщо він може зігнути ногу дитини в правильному положенні руками, він передбачає, що проблема буде виправляти сама себе. Але якщо кістка в нозі така жорстка, що її аномальна позиція не може бути відрегульована вручну, то він міг би рекомендувати, наприклад, додати жорстку фіксацію стопи і ортопедичне взуття.

Всі ортопеди вважають, що потреби ортопедичного взуття в дитини змінюються з віком. Доктор Стаелі каже, що коли діти і підлітки починають займатися фізичними навантаженнями і спортом, вони, можливо, забажають взуття з достатньою амортизацією.

Коли звертатися до лікаря?

Дітям, підростаючим з великою кількістю проблем з ногами і ходою, лікарі підкажуть кілька умов ортопедії.

Діти з різницею в довжині ніг більш ніж на півтора сантиметра і два сантиметри повинні бути на прийомі у лікаря.

Якщо у дитини Х-подібна стопа або ноги вивернуті назовні, коли клишоногість зберігається після шести місяців, лікар повинен проводити консультації для них.

Діти, які продовжують ходити навшпиньки після шести місяців, також повинні звернутися до лікаря.

Спробуйте знайти ортопедичне взуття для вашої дитини, яка якомога ближче і природніше підходить по формі стопи, легке і зручне, порівняно з тим, нібито дитина ходить босоніж, забезпечуючи при цьому захист і правильне положення.

За якими параметрами вибирати ортопедичне взуття для дітей:

  • Максимально відповідає формі стопи, з жорсткою фіксацією;
  • Гнучке, щоб забезпечити вільний рух ноги;
  • З каблуком Томаса;
  • Дихаюче, з натуральної кожи або з натуральної верхньої тканини, щоб запобігти мокрим ноги і грибковим інфекціям;
  • Не слизькі, з єдиним тертям, еквівалентним голій нозі;
  • З легкою вагою, щоб зменшити витрату енергії;

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення