095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Коли дитину можна ставити на ніжки?

16-07-2017
Автор Оля
Коли дитину можна ставити на ніжки? Babyfoot

Перші кроки малюка - важлива подія не тільки в його житті, але і в житті батьків, адже саме вони із завмиранням серця стежать за дитиною і за кожною сходинкою її розвитку. Але квапити процес ходіння не можна ні в якому разі, і сьогодні ми постараємося відповісти чому.

Кожним батькам цікаво, коли малюк скаже перше слово або зробить перший крок. І коли ми бачимо, як ровесник дитини починає ходити, на відміну від рідного чада, збоку батьків можуть виникнути переживання з цього приводу. Якщо дитина здорова і має достатню кількість часу для того, щоб проявити бажання до ходьби, такі хвилювання абсолютно марні. Кожен з нас розвивається індивідуально, фізично і розумово. Можливо, Ваша дитина навчитися читати або вчитиме віршики набагато швидше за своїх однолітків. В кінцевому рахунку, це не важливо. Важливо, щоб сам розвиток малюка відбувався добре і з користю для його здоров'я.

Ранні спроби поставити малюка на ніжки шкідливі, коли у нього рахіт. Спочатку потрібно працювати з проблемою нестачі вітаміну D і кальцію.

Точної відповіді на питання, коли ставити малюка на ніжки, немає. Але більшість лікарів стверджують, що природному розвитку ніжок дитини заважати не можна. Коли хребет і тазостегновий суглоб дитини будуть готові витримувати певні навантаження, батьки обов'язково побачать його спроби сідати і вставати. І вже в цьому випадку їх допомога буде потрібна як ніколи. А ось повзання рекомендується всіляко підтримувати, адже завдяки такій активності зміцнюються м'язи і хребет.

Якщо у малюка гіпертонус м'язів, він буде намагатися вставати, навіть не навчившись сидіти. Це може привести до деформацій, адже слабкі стопи не в змозі поки витримувати великі навантаження. В цьому випадку не дозволяйте своєму чаду довго перебувати у вертикальному положенні і підтримуйте його під пахвами, не дозволяйте стояти на пальчиках.

Дуже корисний для розвитку ніжок масаж. Він стимулює нервові закінчення, підвищує тонус м'язів і в цілому позитивно впливає на стан організму дитини. Якщо у малюка виникають ортопедичні або неврологічні проблеми, фахівець може рекомендувати лікувальний масаж.

В цілому, стан ніжок дитини визначає лікар ортопед. У процесі росту свого чада і його перших кроків батьки оглядають ніжки, шукають можливості для безпечного ходіння босоніж, вибирають для дитини якісне дитяче ортопедичне взуття. Такі речі сприяють фізичній активності дитини і зміцненню її здоров'я.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення