095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Клишоногість (косолапість) у дітей: симптоми і лікування.

22-08-2016
Автор Lesia Bratash
​Косолапость у детей: симптомы и лечения. Что делать когда ребенок косолапит?

Якщо ноги вашої дитини скручені всередину і спираються об підлогу зовнішнім краєм, у цьому легко впізнати вроджену клишоногість - другий за поширеністю дефект ніг. Найчастіше зустрічається як окреме захворювання, але може також з'явитися разом з іншими дефектами. Для визначення способу лікування важливо якомога раніше розпізнати дефект, тому що він проявляється в декількох варіантах.

Деформація охоплює згинання стопи, підйом до вершини її внутрішнього краю, приведення переднього відділу стопи і надмірної порожнини поздовжнього зводу стопи. Такі стопи мають серповидну форму. На тисячу народжених дітей припадає один або два з клишоногістю. Хвороба зачіпає у два рази більше хлопчиків, ніж дівчаток.

Найбільші шанси на одужання дає лікування, розпочате незадовго після народження. Затвердження реабілітації на ранній стадії розвитку можливо завдяки тому, що дефект видно відразу у новонароджених, а іноді його можна виявити ультразвуком вже на 13-му тижні вагітності.

Лікування є складним і трудомістким процесом, який повинен привести до повної корекції. Припинення лікування на будь-якій стадії, в якій дефект присутній в залишковій формі, неминуче призведе до рецидиву порушень. Найважливішим часом для повернення до нормального стану, є перші 5-7 років, але кінцевий результат буде видно тільки тоді, коли завершиться процес зростання. Найпростішим є лікування у перші два місяці життя дитини. В цей час немає великих змін у скелетній структурі.

Лікування полягає у виконанні вправ, елементів деформації. Після кожного з етапів необхідно виконати стабілізацію отриманої корекції за допомогою ортопедичної шини або гіпсу. Пізніше використовується стабілізаційна шина, а також ортопедичне взуття для дітей.

Час у випадку з клишоногістю має вирішальне значення. Наприклад, дітям від 2 років вже необхідне хірургічне втручання. Наполегливість, послідовність і обережність в оцінці проходження реабілітації - це основні характеристики, якими повинні керуватися батьки, а також лікарі, які займаються лікуванням дефектів. Пам'ятайте, що лікування клишоногості є обов'язковим! Без нього дитину чекає інвалідність.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення