095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Кісточка на нозі: розплата жінок за бажання бути красивими. Лікування кісточки

25-10-2015
Автор Lesia Bratash
Косточка на ноге: расплата женщин за желание быть красивыми. Лечение косточки

Ми називаємо це кісточкою на великому пальці ноги, в медицині це називається вальгусною деформацією пальця стопи. Принаймні так візуально здається. Насправді ж - це відхилення плеснової кістки на стопі до внутрішньої сторони і одночасний нахил великого пальця ноги назовні. Якщо на таку ось проблему відразу не звернути належної уваги, тоді з часом вона тільки погіршується. Поступово виріст буде збільшуватися. Він спотворює ногу і заподіює людині сильний біль при ходьбі. А крім цього, створює великі труднощі у виборі взуття.

Іноді кісточку на великому пальці ноги можуть приймати за артроз, подагру або відкладення солей. Але ставити діагноз може лише лікар-ортопед, грунтуючись на візуальному огляді, іноді на рентгені стоп, а також на аналізах крові.

Найприкріше, що до цього захворювання найперше схильні жінки. Статистика підтверджує, що прекрасна стать в 20 разів частіше стикається з проблемою кісточки на нозі, ніж чоловіки. Але ж нам так подобається покрасуватися в вишуканих туфельках на тоненькому каблучку. За підсумками лікарів, у дам вроджена слабкість зв'язкового-м'язового апарату - він набагато еластичніший, ніж у чоловіків. Наші ніжки як слід треба берегти, ми ж, навпаки, ходимо на шпильках, ось стопа і не витримує додаткового навантаження, розплющується і деформується.

Важливу роль відіграє і спадковість: якщо у когось із батьків або прабатьків були такі проблеми, то ви стаєте в групу підвищеного ризику. Не думайте, що кісточка на нозі - це проблема, яка приходить з віком. Дуже часто вона формується і у молодих дівчат років 12-15-ти. Тоді після 25 років, коли організм перестає рости, кісточка коригується тільки хірургічним шляхом.

Є й інші причини, що провокують вальгусну кісточку на великому пальці ноги - це надмірна вага, плоскостопість, тривала ходьба і різні захворювання хрящової тканини суглоба.

Як виникає така проблема?

Але що ж відбувається з ногою, якщо на неї впливає додаткове навантаження? Правильна анатомічна будова здорової стопи вважається та, де два зводи - поперечний (знаходиться між основами пальців) і поздовжній (йде по внутрішньому краю стопи). Вони виконують роль свого роду амортизаторів. Коли ж навантаження на стопу визначене неоднаково, тоді м'язи і зв'язки поступово робляться слабкими, склепіння просідають і стають плоскими. Це деформує плеснові кістки стопи, які в правильному положенні паралельні один до одного.

Якщо ж стопа вже плоска, а ми як і раніше ходимо у дуже вузькому взутті, тоді перша плюсневая кістка потроху відхиляється від правильного позиції. Зсув кістки і великого пальця веде до утворення вальгусного кута. Головка плеснової кістки є його вершиною, яка з часом ущільнюється і виникає гуля, яку не приховаєш.

Етапи вальгусної деформації на великому пальці ноги:

  • Перший: зміщення не більше 20 градусів. Ніяких неприємних відчуттів немає, є тільки естетична незручність.
  • Другий: зміщення на 20-30 градусів. Тривала ходьба приносить больові відчуття.
  • Третій: зміщення на 30-50 градусів. Кісточка заважає ходити, болить, підібрати потрібну тепер взуття стає дуже непросто.

Четвертий: зсув більш ніж 50 градусів. Присутній біль і запальні процеси, які не припиняються, сильні муки навіть в стані спокою. Деформація зачіпає і інші фаланги пальців.

Як вилікувати кісточку на нозі: ванночки тут не допоможуть!

Що б вам не пропонували зробити в допомогу від недуги: компреси і йодні сіточки, ванни і примочки, мазі і настоянки, в позбавленні від кісточки на нозі це не допоможе. Лише на деякий час може пом'якшити страждання, зняти болі і важкість у ногах. Якщо викривлення зовсім невелике, то його можна спробувати виправити за допомогою різних ортопедичних засобів. На перших стадіях захворювання буде ефективним носіння відвідного бандажу, який фіксує правильне положення великого пальця ноги. Рекомендуємо ортопедичну вальгусну шину виробництва Німеччини - Hallufix. З ортопедичної шиною Hallufix легко ходити, і спати вона зовсім не заважає. Лише забезпечує вам лікувальний сон. Щодня рекомендується носити коригуючі прокладки, вони захищають від тиску на кісточку взуттям і втримують правильне положення пальців ніг. Також корисним буде використання міжпальцевих перегородок.

На всіх стадіях розвитку вальгусної хвороби обов'язково треба носити ортопедичні устілки, які розподіляють навантаження на стопу, розвантажують проблемну зону, знімають напругу з суглобів стоп, ніг і хребта. Успішно вилікувати кісточку на великому пальці ноги можна в її початковій стадії розвитку - ортопедичним бандажем і устілками, вони повинні бути виготовлені з урахуванням особливостей стопи, склепінь і розміру хворої ноги. У продажу сьогодні і тонкі устілки, які легко поміщаються в будь-яке взуття, Ви можете носити їх з вашими звичайними туфлями.

Потрібно, щоб лікар підібрав для вас комплекс терапевтичних процедур: масаж, фізіотерапію, лікувальну фізкультуру, а також апаратне витягування - всі ці методи допоможуть призупинити розвиток викривлення стопи і не допустити подальшого її деформування.

Методи хірургічної корекції

Сьогодні, найефективніше «кісточку» на нозі лікують хірургічною корекцією. В наявності більше 30 методик хірургії, остеотомія (перша плюсневая кістка коротшає, і великий палець повертають в нормальне положення) є найбільш поширеною.

Оновлення стопи багато клінік проводять закритим методом, за допомогою невеликих проколів. Кістки кріплять спеціальними гвинтами, які не потребують видалення. Після операції ногу не фіксують, як це було раніше. Післяопераційний період у середньому становить в основному близько двох-трьох місяців. На перших порах треба носити післяопераційне взуття, яке дає навантаження на передню частину стопи. Потім переходити на ортопедичне взуття.

Варто розуміти, що за допомогою такої операції усувається тільки видимий дефект (тобто сама "кісточка"), тоді як відновлення правильного положення поперечного зводу стопи так і не відбувається. Щоб проблема більше не з'являлася, потрібно буде завжди носити тільки відповідне взуття з супінатором і ортопедичними устілками.

Профілактика виникнення кісточки на великому пальці ноги

Але, що б нам не пропонували медицина і народні засоби, краще лікування - профілактика. Проти вальгусного викривлення потрібне правильно підібране взуття, з заокругленим носком, зроблене з м'якого матеріалу і з каблуком не більше чотирьох сантиметрів. Якщо ви не можете уявити своє життя без туфлів на підборах, тоді неодмінно залишайте в них спеціальну устілку з поперечним коректором для підтримки стопи. До речі, постійне заняття різними видами бігу або стрибковими видами спорту іноді можуть спровокувати утворення вальгусної деформації на пальці ноги, бо під час тренувань перевантажується передній звід стопи. Вирішити проблему може спеціальне взуття окремо для конкретного виду спорту.

Ще одна порада – щоліта практично усі їдуть на море. Найкраще в профілактиці гулі на ногах, це ходити босоніж по піску або морській гальці. Цей масаж зміцнить зв'язки стопи, допоможе уникнути розвитку плоскостопості та інших захворювань суглобів ніг

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення