095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Ортопедичне взуття спеціально для дітей з ДЦП

29-10-2015
Автор Lesia Bratash
Ортопедическая обувь специально для детей с ДЦП

Церебральний параліч і порушення функції опорно-рухового апарату йдуть рука об руку. Між побутовими вміннями і медициною, для відновлення здоров’я дітей з ДЦП, необхідне використання різних ортопедичних пристосувань.

Коли у дитини, хворої на церебральний параліч, підвищений м'язовий тонус і ніжки зведені в «будиночок», призначається носіння м'яких або жорстких ортопедичних шин, або ж застосування інших ортопедичних виробів. Якщо дитині потрібна ортопедична корекція, але така відсутня, різні порушення і погіршення або навіть деформації почнуть прогресувати.

Існують методики роботи з дітьми, які стоять на межі фізичного навантаження, тренування і щоденна робота дитини над розвитком своїх рухових навичок. Вони мають назву Ерготерапія (трудотерапія), або терапія зайнятістю.

Тим, хто хворіє на ДЦП, протипоказане фізичне навантаження в повному розумінні цього слова. Але все ж таки, діти можуть робити щось своїми руками, вишивати, наприклад. Це буде сприяти і реабілітації.

Коли малюк що-небудь майструє, це сприяє розвитку у нього дрібної моторики, що покращує рухи і мову. Дитину не можна залишати займатися самостійно, щоб вона не відчувала себе самотньою, а також набувала досвіду спілкування, навчалася самостійності.

Дитячий церебральний параліч може бути або вродженим, або набутим в перші роки життя дитини. Для ДЦП характерне ураження нервової системи, це позначається в роботі м'язів всього тіла і опорно-рухового апарату. У таких дітей знижений тонус м'язів, вони пізніше своїх однолітків починають ходити, повзати або сидіти. Як наслідок, погіршується рухливість суглобів на руках і ногах, а це призводить до деформації кінцівок.

Лікування можливе лише за допомогою професійної ортопедичної корекції. У комплекс лікування, крім спеціального взуття, входять гімнастика, вправи і постійне відвідування фахівця. Ортопедичне взуття для дітей з ДЦП утримує стопу та гомілку в правильному положенні, а також полегшує пересування, робить можливим твердо стояти на ногах.

Підбирати ортопедичне взуття слід дуже ретельно. Прослідкуйте, щоб черевички добре фіксувалася на ніжці за допомогою шнурків або «липучок». Фіксуватися нога повинна тільки в правильному положенні! На взутті повинна бути мінімальна кількість швів, щоб вони не натирали ніжки дитині. Взуття з натуральних матеріалів у процесі носіння рідше піддається деформацій, тому краще вибирати його. Підошва повинна бути тільки жорсткою і стійкою, це вбереже суглоби від сильного перегину, а зв'язки від сильного розтягування. Задник також повинен бути високим і жорстким. Ідеальна висота задника - до середини гомілки. Слід звернути особливу увагу на носок. Він теж повинен бути досить жорстким, щоб уберегти пальці на ніжках від ударів. З огляду на всі критерії, Ви будете тримати ніжки вашої дитини в надійності і комфорті.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення