095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Основні способи профілактики дитячої плоскостопості

15-07-2017
Автор Lesia Bratash
Основні способи профілактики дитячої плоскостопості Babyfoot

Плоскостопості, як будь-якій іншій деформації, набагато легше запобігти, ніж проходити тривале лікування. З огляду на те, що більшість дітей страждають саме від придбаної плоскостопості, дуже корисно приділяти час нескладним профілактичним заходам такого захворювання.

Які заходи щодо профілактики плоскостопості батьки приймають у першу чергу?

Як тільки малюк починає ходити, для нього обирають взуття з урахуванням певних стандартів. Ними є натуральні матеріали, гнучка підошва, твердий щільний задник. Крім того, взуття повинне добре сидіти на нозі - ідеально підходити за розміром. Оскільки кожна пара взуття «пристосовується» до ноги дитини, чуже взуття використовувати не варто. Хорошим вибором для батьків стане дитяче ортопедичне взуття, яке також є чудовим засобом профілактики деформацій стоп.

Слід зазначити, що бажання якомога раніше поставити дитину на ніжки і навчити ходити може виявитися шкідливим. Крім того, якщо у дитини рахіт, фахівець може порадити обмежувати його прагнення швидше навчитися стояти до необхідного часу, оскільки це може привести до деформацій нижніх кінцівок.

Ходіння босоніж для дитини - річ і потрібна, і приємна. Чисті і безпечні природні поверхні, такі як теплий пісок, трава або галька не тільки принесуть користь, але і дозволять Вашому чаду вдосталь повеселитися. Потрібно відзначити, що ходіння босоніж удома, на рівній підлозі вважають шкідливим. Зате Ви можете придбати масажний килимок, завдяки якому дитина буде розвивати ніжки в домашніх умовах.

Варто згадати ігри, що розвивають ніжки і спеціальні комплекси вправ для їх зміцнення.

Ще один важливий момент - лікування і запобігання різних неврологічних захворювань, рахіту. Як відомо, згодом вони можуть стати причиною розвитку плоскостопості.

Слідкуйте за поставою дитини. Це особливо важливо, коли вона підростає і починає проводити велику кількість часу за шкільною партою або робочим столом удома. Постарайтеся облаштувати робоче місце так, щоб дитині було максимально зручно вчитися і проводити час за комп'ютером. Ці поради особливо важливі для дітей, у яких помічені ознаки плоскостопості, адже дана деформація негативно впливає на стан постави.

Профілактичні огляди у ортопеда на регулярній основі є необходимым способом профілактики захворювань. Адже фахівець, як ніхто інший, допоможе батькам необхідними рекомендаціями та розповість про стан ніг дитини.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення