095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Звідки беруться порушення постави?

05-08-2016
Автор Lesia Bratash
Откуда берутся нарушения осанки?

В термінологічному клубку понять, пов'язаних з деформацією постави дитини, загубився напевно, не одні батьки. Адже є порушення, вроджені та набуті... Зазвичай ми хочемо якомога швидше дізнатися, що є причиною поганої постави або неприродної ходи дитини. У разі вроджених порушень залишається тільки лікування і реабілітація, але при дефектах придбаних важливо розуміти джерело проблеми. Це дозволить батькам виключити шкідливі звички у дитини і вберегти від розвитку порушень молодших дітей.

Порушенням постави ми називаємо відхилення від загальноприйнятих характеристик, правильної постави, відповідних для даного віку, статі та типу статури. Відхилення постави - це простий дефект, який легко виправити (наприклад, асиметрія плеча або ребер). Порушення - це вже структурна зміна і різного роду деформації в межах опорно-рухового апарату. До них відносяться, наприклад, дефекти грудної клітки, сколіоз, деформація колін (плоско вальгусна деформація і Х-подібна деформація ніг).

Порушення ділимо основним способом на вроджені та набуті. Вони можуть стосуватися кісток або м'язів. Вроджені порушення виникають в результаті дії механічних факторів, або токсичних в період внутрішньоутробного розвитку. На цей раз нас більше цікавлять придбані дефекти, які діляться на ті, що розвиваються і звичні.

Порушення, які розвиваються, викликані перенесеними захворюваннями: рахітом, туберкульозом, захворюванням Шойермана. На розвиток цих захворювань іноді більшою, іноді меншою мірою маємо вплив (наприклад, рахіт може з'явитися при неправильному харчуванні, яке не забезпечує достатньої кількості вітаміну D, а також при дуже малому впливі сонячних променів). Однак, якщо дитина отримала порушення в результаті неправильних звичок, як батьки, ми можемо відчувати себе набагато відповідальнішими. Чому?

Придбані звичні дефекти з'являються в результаті дії факторів навколишнього середовища, морфологічних і фізіологічних. До факторів навколишнього середовища відносяться малорухливий спосіб життя, неправильно підібраний одяг і взуття для дітей, або неправильне носіння рюкзака. На відповідальності батьків лежить звертання уваги на такого роду звички і заохочування дитини, наприклад, до занять спортом у вільний час. За розвиток порушення постави також може нести відповідальність школа, якщо лавки в класах не адаптовані для фізичного стану дитини, освітлення є занадто слабким, а відстань до дошки занадто велика або занадто мала.

До морфологічних факторів відносяться м'язові порушення, які можуть призвести до виникнення хвороб і втоми дитини. Дистонія м'язова проявляється надмірним напруженням і скороченням певних груп м'язів і ослабленням інших. Таким чином, у дитини може сформуватися кругла спина. Ми повинні дбати про те, щоб дитина не надто довго сиділа за столом, над домашніми завданнями.

Остання група - фізіологічні чинники - включає всі звички неправильної постави. Тут ключовими є пильність і спостереження батьків, які повинні постійно пояснювати дитині, що стосовно правильної постави є корисним, а що шкідливим.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення