095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Харчування і розвиток дитини

29-10-2016
Автор Lesia Bratash
Питание и развитие ребенка

Ми всі знаємо про важливість правильного харчування, і, зокрема, про важливість харчування для дітей. Правильне дитяче харчування має великий вплив на їх фізичний, інтелектуальний і емоційний стан.

Щоденні енергетичні потреби дитини у віці 3-7 років складають 1400 кал, з яких 12% займає білок, 30-35% жир і 53-58% вуглеводи. Таким чином, збалансована дієта забезпечує належну поведінку всіх процесів в організмі і його правильний розвиток. Ми не можемо забувати і про фізичну активність.

Важливо знати про те, який зв'язок існує між дитячим харчуванням і дефектами стопи.

Щоб зрозуміти, чому харчування у дітей дошкільного віку є настільки важливим, слід сказати кілька слів про онтогенетичний розвиток.

Поздовжній розмір стопи з'являється вперше у віці від 3-х років. До цього часу він ледь помітний через нерозвиненість кісткової тканини суглоба і наявність жирових відкладень на підошві. Через 5-6 років швидкість росту збільшується в два рази, в 7-8 років відбувається подвоєння ширини стопи і повністю зникає оригінальна «вгодованість» ноги. У 10 - ньому віці дитяча стопа завершує свій розвиток і приймає форму стопи дорослої людини. Форма стопи також залежить від установки нижньої кінцівки. У перші тижні ходіння дитини спостерігається невелике згинання колінних і тазостегнових суглобів. У 2-3 - х річному віці в нижній кінцівці спостерігається поява вальгуса, який розвивається до 6-8 років. У віці 8 років вальгус повинен зникнути, і нога набуває правильної форми.

Чому цього іноді не відбувається? Є багато факторів, таких як неправильний вибір взуття, генетика, погане харчування, надмірна вага і ожиріння.

Наразі ми хотіли б зосередитися тільки на проблемах, пов'язаних з харчуванням дітей та їх фізичною активністю, оскільки вони тісно пов'язані з нашим предметом обговорення.

Надлишкова маса тіла означає що жирові відкладення займають 15-20% від загальної маси, а ожиріння - це їх співвідношення, яке складає 20% і вище. Недостатнє харчування, надмірна вага і ожиріння утворюються в результаті енергії, що надходить протягом дня з їжею і розподілом енергії під час фізичних вправ. Це відноситься не тільки до основних прийомів їжі, прийнятих протягом дня, але перекусів між ними. Всі види цукерок у вигляді батончиків, льодяників, солодкі напої сприяють розладу належного поглинання мінералів, і, таким чином, до утворення надлишкової маси тіла, що може привести до ожиріння. Поява надмірної ваги або навіть ожиріння не дозволяє усунути здуття стопи, що призводить до плоскостопості та вальгусної деформації стопи. Фізіологічний вальгус зберігається набагато довше 8 років, або навіть в окремих випадках не зникає. Це призводить до деформації поверхні суглобів, болю та інших неприємних змін. На відміну від ожиріння, недоїдання викликає занадто малу вагу, перешкоджаючи розвитку.

Тому слід розуміти, що адекватне харчування дитини надзвичайно важливе, якщо ми хочемо забезпечити її фізичний розвиток. Крім того, потрібно пам'ятати, що діти, які страждають на ожиріння або недостатнє харчування, іноді відкинуті своїми ровесниками через слабке фізичне здоров'я, що може призвести до психологічних проблем і стресів.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення