095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Плоскостопість у дітей: ускладнення, профілактика і лікування

09-05-2017
Автор Оля
Плоскостопість у дітей: ускладнення, профілактика і лікування Babyfoot

Плоскостопість є однією з найпоширеніших деформацій. Не всі серйозно ставляться до цієї проблеми, проте, її повне ігнорування може привести до неприємних ускладнень.

Плоскостопість впливає на розвиток всього опорно-рухового апарату, з'являється ризик набути сутулості, змінити ходу. Правильну будову стоп можна відновити до 13-15 років, для цього існує багато методів, з якими дитина легко впорається.

Варто врахувати, що діагноз "плоскостопість" лікар ставить дитині приблизно з 6 років. До цього часу Ви можете проводити профілактичні заходи і піклуватися про ніжки разом з малюком, відвідувати ортопеда.

Які ускладнення викликає плоскостопість?

Спочатку плоскостопість сприймається лише як невеликий дефект і не завдає незручностей. Але відсутність уваги до деформації може привести до розвитку її ускладнень.

Дана патологія порушує амортизаційну функцію (завдяки останній пом'якшуються удари об поверхню, по якій ми ходимо). Сила від поштовхів поглинається (амортизується) п'ятою. Коли внаслідок опущення склепінь стопа перестає виконувати свої амортизуючі функції, навантаження перекладаються на суглоби і хребет. З роками це може перерости у такі захворювання, як сколіоз, остеохондроз, зміщення міжхребцевих дисків. Також може спостерігатися вивих великого пальця стопи назовні.

Профілактика плоскостопості

Ніжки малюка повинні розвиватися з того моменту, коли він починає самостійно ходити. Щоденна помірна активність, веселі ігри обов'язкові. Фахівці радять виділяти для дитини час, коли вона буде ходити без взуття, бігати по природних поверхнях, траві або чистому піску на пляжі.

Взуттєвий гардероб дитини повинен складатися тільки з нових, ніким не використаних черевичок і босоніжок. Основні характеристики хорошого взуття - маленький каблучок, жорсткий задник, натуральні матеріали.

Дуже важливо стежити за харчуванням дитини. У раціоні повинні бути такі елементи, як кальцій, йод, магній, фосфор.

Лікування плоскостопості

При плоскостопості носять ортопедичне взуття, використовують ортопедичні устілки. Дуже результативним є масаж, використання ортопедичних килимків. Дітям з плоскостопістю потрібно виконувати спеціальну гімнастику.

Коли консервативне лікування не допомагає, фахівці застосовують хірургічні методи лікування. Але такий спосіб існує тільки для крайніх випадків, коли деформація має великий негативний вплив на самопочуття людини.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення