095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Підготовка дитини до сну. Основні помилки батьків

06-07-2017
Автор Оля
Підготовка дитини до сну. Основні помилки батьків Babyfoot

Проблема укладання дитини в ліжко турбує багатьох батьків. До того ж, нічне неспання дитини негативно позначається на самопочутті мами і тата. Можливо, така проблема пов'язана саме з помилками останніх. Позбувшись від причин появи даної проблеми, Ви зможете забезпечити здоровий відпочинок як своєму чаду, так і собі.

1). Постійне погойдування колиски. У разі, коли дитині потрібно заспокоїтися перед засинанням, похитувати ліжечко можна. Але після того, як малюк засинає, ці дії потрібно припинити, оскільки, на думку фахівців, вони заважають переходу сну в зміцнюючу фазу.

2). Відсутність певного режиму дня (і сну) або його ігнорування дитиною. У кожної людини є необхідний запас енергії, який вона використовує на протязі дня. Після того, як такий запас починає вичерпуватися, дитині потрібно йти спати. Якщо після цього дитина далі займається певною активністю, організм виділяє адреналін. У цьому випадку про сон вже думати важко. Саме тому графік, у якому зазначено час сну, обов'язковий для дитини.

Нехай звичка лягати спати в один і той же час стане для дитини звичайною частиною життя. Не потрібно чекати, поки вона буде терти очі і проситися в ліжко. Орієнтуйтеся тільки на час свого розкладу. Не забудьте також подбати про необхідну тривалысть сну, в залежності від віку свого чада.

Які речі допоможуть дитині засвоїти таку корисну звичку?

Виробити звичку допомагають певні дії, які супроводжують її. Звичайно, вони повинні постійно повторюватися і супроводжувати дану звичку. Наприклад, читання казки перед сном, колискова, купання у ванній. Про те, що батьки повинні самі показувати дитині приклад підготовки до сну (в тому числі старшим дітям, які беруть з них приклад) говорити потрібно, але це, зрозуміло, очевидна річ.

3). Відволікаючі предмети. Будь-які електронні джерела світла (телевізор, комп'ютер, телефон) не рекомендується використовувати ні дорослим, ні дітям перед сном, оскільки їх світло буде всіляко перешкоджати засипанню. Іграшки, з якими засинає дитина, не повинні відволікати його. Використовувати нічники, яскраві предмети, шпалери для малюків також не радять, оскільки вони в даному випадку будуть подразниками. Коли дитина трішки підростає, використовувати нічники з м'яким світлом дозволяють, щоб перешкоджати можливій появі страху темряви, нічних страхів.

4). Непослідовні рішення батьків. Діти частенько просяться в ліжко до батьків. Але потрібно розуміти, що, якщо дитина звикне постійно спати з батьками, відучити його від такої звички буде важко. Якщо Ви сьогодні дозволяєте йому спати з Вами, а завтра змушуєте йти в ліжко, малюк не розуміє, чому батьки поводять себе так нелогічно (і це дійсно правда).

Щоб полегшити засинання дитини в її власній кімнаті, Ви можете підтримувати своє чадо, перебуваючи поруч, поки дитина не засне. Крім того, деякі ситуації можуть вимагати присутності батьків в кімнаті (в той час, коли дитина хворіє, налякана або засмучена). Але коли такий період закінчується, потрібно відразу повертатися до звичайного режиму.

Створити комфорт під час сну і собі, і дитині, допоможуть зручне ліжко, правильний матрац і якісні подушки. Ортопедичні подушки для дітей та їх батьків можна підібрати в каталозі нашого інтернет магазину. Провітрена кімната і улюблена іграшка допоможуть малюкові налаштуватися на хороший сон. Так приємно засинати в затишку своєї улюбленої кімнати!

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення