095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Подушка для дитини: коли купувати? Наповнювачі дитячих подушок

30-10-2017
Автор Оля
Подушка для дитини: коли купувати? Наповнювачі дитячих подушок Babyfoot

Подивіться на свого малюка - більшу частину часу він проводить у ліжку. Тому дбайливі мама з татом піклуються про вибір найкращих постільних аксесуарів та супутніх товарів. І в старшому віці дітям все одно потрібно більше часу для нічного відпочинку, ніж дорослій людині.

Ми приділяємо велику увагу габаритам ліжка, знаємо, що малюкові слід спати на жорсткому матраці, вибираємо дихаючу постільна білизна з якісних матеріалів, але з подушкою не все так однозначно. Вибір індивідуальної подушки проходить з усією відповідальністю і увагою - адже такий нічний аксесуар впливає на стан шиї і хребта. Крім того, потрібен час, щоб вивчити представлені на ринку подушки різних розмірів і форм, з різними наповнювачами і для різного віку. Як з усього цього розмаїття підібрати дитині найкраще і які варіанти краще проігнорувати?

Чи потрібна подушка малюкові?

Крихітці до двох років подушка не потрібна (деякі джерела стверджують, що можна обійтися без подушки і до трьох років). Пропорції тіла дорослої людини і дитини відрізняються - голова малюка більша (по відношенню до тулуба). Оскільки наша подушка саме заповнює простір від вуха до плеча, маленька дитина її не потребує зовсім. Фахівці стверджують, що коли дитина лежить, її тіло і голова повинні знаходитися на одному рівні. Тому навіть невелика подушка просто не потрібна, незважаючи на занепокоєння деяких мам.

Крім цього, подушка для немовляти може стати небезпечним нічним аксесуаром - є загроза деформації шийних хребців. Якщо під час сну маленька дитина перевернеться обличчям в подушку і подача повітря припиниться, вона може задихнутися. В цілому, думки лікарів сходяться до того, що до двох років краще подбати про вибір якісного матраца і відмовитися від подушки для дитини.

Однак, є винятки, при яких лікарі можуть радити батькам придбати спеціальну, ортопедичну подушку для дитини. Якщо у малюка вроджена кривошия, гіпертонус і інші проблеми, такі подушки батьки використовують і відзначають позитивний ефект. Важливо пам'ятати, що без дозволу лікаря, самостійно, для дитини такі подушки купувати не слід. Це може тільки нашкодити. Є і спеціальні подушки, які сприяють правильному розташуванню голови крихти під час відпочинку - але і тут перед покупкою варто спочатку отримати схвалення лікаря.

Загальні поради

  • Після двох років звертайте увагу на подушки з достатньою щільністю, по товщині виріб повинен бути рівним ширині плеча дитини.
  • Подушка повинна бути гіпоалергенною - людина, що страждає на алергію, знає, який дискомфорт вона викликає. Оскільки ми говоримо про маленьку дитину, потрібно особливо звертати на це увагу.
  • Віддавайте перевагу виробам з бавовняним чохлом.
  • Структура подушки не менш важлива - вона повинна мати хорошу циркуляцію повітря.
  • Не забувайте вчасно чистити подушки. На щастя, більшість сучасний моделей не збирають багато пилу і небезпечних мікроорганізмів (в цілому, це залежить від наповнювача). Чистка таких подушок не забирає багато часу і сил.
  • Краще вибирати синтетичні наповнювачі, ніж натуральні: вони гіпоалергенні, мають хорошу циркуляцію повітря, їх легше чистити.

Синтетичні наповнювачі

Синтепон - відмінно утримує форму. Не викликає алергії.

Ортопедичні подушки для дітей відмінно утримують форму, приймають форму голови малюка при впливі його температури тіла і легко відновлюють колишню форму. Такі подушки з «ефектом запам'ятовування» і піною меморіформ дуже легкі і зручні для дитини.

Відмінно витримують перевірку і викликають схвалення батьків подушки з латексу: досить пружні, дихаючі і зручні.

Натуральні наповнювачі

М'які пір'яні варіанти краще відкинути (пух і пір'я можуть стати причиною алергічної реакції). Крім цього, занадто м'яка подушка не надає достатньої підтримки шиї. Неякісно оброблене пір'я може виділяти неприємний запах.

Подушки з овечої вовни мають відмінну терморегуляцію. Завдяки цьому дитині буде тепло в холодну пору, а в період теплих температур вона не мучитиметься від спеки. Єдиний недолік - виріб недовговічний, тому через певний час потрібно буде відправлятися за новою подушкою.

Подушки з бавовняної вати - мають невисоку ціну і не викликають алергії. При цьому використовуються нечасто - подушка дуже швидко втрачає форму, на ній просто незручно спати і доводиться шукати заміну.

Гречане лушпиння - популярний наповнювач - хороша циркуляція повітря і масажні властивості викликають позитивні результати. Не викликає алергії і дарує комфорт під час сну, але при цьому шарудить і може заважати дитині заснути.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення