095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Переваги фізичної активності після вагітності

05-03-2017
Автор Оля
Переваги фізичної активності після вагітності Babyfoot

Для багатьох мам зайва вага після вагітності стає причиною стресу і безнадії. Окрім того, постійний догляд за дитиною забирає багато уваги та сил. Тим не менше, при правильному підході кожна жінка зможе викроїти необхідний час для виконання фізичних вправ і надати їм регулярності. На початку навіть щоденні прогулянки з малюком можна вважати стартовим етапом активності, головне, з часом Ви оптимально збільшуватимете навантаження та будете задоволені хорошим самопочуттям.

Чим будуть корисні для жінки регулярні заняття спортом після вагітності? Фізичні вправи принесуть Вам чимало переваг:

- сприятимуть зниженню ваги;

- поліпшать роботу серцево-судинної системи;

- підвищать тонус м’язів живота;

- нададуть енергії;

- допоможуть впоратися зі стресом;

- сприятимуть покращенню сну.

Найголовніше те, що регулярна фізична активність у повсякденному житті допоможе Вам стати позитивним прикладом для своєї дитини і зараз, і у наступні роки. Адже оскільки більшість матусь проводять багато часу з малюком, займатися спортом Ви будете у його присутності або разом з ним. Варто сказати, що зараз існує безліч різноманітних спортивних програм для мам і малюків. Тож якщо у Вас є можливість присвятити свій час таким заняттям, Ви можете приєднатися до них. А матусі, якій більше до вподоби активність у домашніх умовах, зможе поєднувати її з іншими приємними справами, наприклад, грою з малюком чи переглядом його улюблених мультфільмів.

Коли можна починати займатися фізичними вправами?

Якщо пологи пройшли успішно і Ви чудово почуваєтеся, крім того, любите спорт і любили його до пологів – фахівці радять починати свою активність з легкої зарядки в період близько двох пісяців після пологів, з часом збільшуючи навантаження. Якщо Ви не до кінця упевнені у своєму самопочутті, варто проконсультуватися з цим питанням у свого лікаря.

Існує також кілька моментів, які Ви маєте враховувати і за наявності яких не повинні ризикувати своїм здоров’ям, не отримавши дозволу на заняття від свого фахівця-лікаря:

- важкі пологи;

- проблеми зі здоров’ям у післяпологовий період;

- загострення хронічних захворювань;

- інші захворювання.

Важливо бути готовою до щоденної активності – пити багато води, обрати для себе зручну форму та білизну. І, звісно, не перевтомлюватися і при можливості добре відпочивати.

Кілька способів для Вашої щоденної активності

1. Заняття з фітболом

Фітбол – це справді чудовий винахід, що приваблює своєю універсальністю. Великий гімнастичний м’яч, що дозволить займатися і Вам, і дитині (у будь-якому віці!). Фітбол чудово зміцнює м’язи і тримає їх у тонусі, він дуже зручний, дає хороші результати і не потребує надмірного навантаження. Фітболи тепер використовуються усюди, і серед вагітних жінок вони також дуже популярні.

Є багато комплексів вправ з фітболом для новонароджених. А з малюком заняття спортом стануть великою приємністю.

2. Прогулянка з коляскою

Навіть якщо Вам важко розпочати спортивні заняття, переконайте себе у тому, що Ви вже зробили перший крок під час прогулянок з дитиною. Адже прогулянка – це також фізична активність. Крім того, Ви можете поєднати її з іншими справами – наприклад, прослуховуванням музики чи аудіокниги у навушниках.

3. Заняття йогою

Заняття йогою добре впливають і на фізичний, і на емоційний стан мами. Головне – починати з найлегшого, отримуючи від занять максимальне задоволення. Якщо Ви вирішили займатися йогою після народження дитини, у нагоді обов’язково стане наставник. Адже післяпологова йога вимагає особливого підходу і хорошого вчителя.

4. Плавання

Фахівці радять почекати після пологів хоча б три місяці, і лише тоді починати замислюватись над аквааеробікою. Якщо жінка мала певні ускладнення під час пологів, стан організму має повністю оновитись (на це піде близько шести місяців) і лише після цього з дозволу лікаря можна починати заняття з плавання.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення