095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Причини розвитку та наслідки плоскостопості у дітей

14-07-2017
Автор Оля
Причини розвитку та наслідки плоскостопості у дітей Babyfoot

Плоскостопістю називають деформацію стоп, при якій відбувається осідання їх склепінь. Це стається внаслідок ослаблення м'язів стопи, коли вони не можуть впоратися з необхідною амортизаційною функцією. Така проблема досить часто спостерігається у дітей.

Неприємним наслідком даного захворювання є його вплив на інші органи тіла. Так, при плоскостопості порушуються постава і рівновага, змінюється хода людини, деформуються суглоби. Оскільки, як уже було згадано, амортизаційну функцію стопи виконувати не можуть, зайвими навантаженнями страждають хребет, тазостегнові суглоби. Крім того, ці наслідки впливають на виникнення інших захворювань (в досить молодому, або навіть юному віці), таких як варикозне розширення вен, артрити і артрози, сколіоз, головні болі та інші.

Якщо говорити про природжену і набуту плоскостопість, то першою страждають лише 3% дітей. Інші форми плоскостопості набуваються у процесі їх росту і розвитку. Ось чому для батьків важливо приділяти необхідну кількість сил і уваги, аби встигати стежити за ніжками дитини.

Основними причинами розвитку дитячої плоскостопості є:

- перенесені захворювання, такі як рахіт, поліомієліт, ДЦП, переломи і подібні травми ніг;

- погано підібране або неякісно виготовлене взуття. Надто тривалі прогулянки або інша активність у взутті також не заохочується. Крім того, дитині корисно проводити певну кількість часу босоніж (як часто рекомендується, ходити по нерівних природних поверхнях, таких, наприклад, як трава, галька або пісок);

- недостатня кількість вітаміну D і кальцію в організмі;

- відсутність помірної фізичної активності, малорухомий спосіб життя;

- зайва вага.

Для профілактики деформацій стоп фахівцями створюється дитяче ортопедичне взуття. З такими виробами батьки можуть бути спокійні за безпеку ніжок своєї дитини при ходьбі, оскільки якісне ортопедичне взуття повністю відповідає стандартам правильного взуття для дітей. Це і натуральна шкіра, і жорсткий задник, і гнучка підошва, і невеликий каблучок.

Батьки також час від часу наносять профілактичні візити ортопеду і оглядають ніжки дитини, аби переконуватися у їх здоровому розвитку.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення