095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Ознаки плоскостопості у дітей

07-07-2017
Автор Оля
Ознаки плоскостопості у дітей Babyfoot

Серед захворювань, пов'язаних з деформаціями ніг, дитяча плоскостопість зустрічається досить часто. Такий дефект є сплощенням поперечного або поздовжнього зводу стопи і в майбутньому, якщо не звертати на нього увагу, може привести до негативних наслідків. Тому при виникненні ознак даної хвороби варто проконсультуватися у лікаря.

Потрібно сказати, що у віці 2-3 років стопи дитини знаходяться в процесі формування, тому зовні видимі ознаки плоскостопості навряд чи можна визначити. Проте, якщо дитина ходить, як при косолапості, це може бути і проявом хвороби стоп, в тому числі і плоскостопості. Щоб бути впевненими в здоров'я ніжок свого чада, молодим батькам рекомендується планувати свої відвідини у лікаря-ортопеда.

У маленької дитини на стопах є шар підшкірного жиру, тому вони абсолютно природно виглядають плоскими. Після того, як малюк починає ходити, його ступні поступово стають іншими. Тому лікар може поставити діагноз тільки після 5 років.

Основні ознаки плоскостопості у дитини:

- стопи розширюються;

- ноги можуть набрякати, особливо ввечері;

- ноги досить швидко втомлюються;

- при тривалому стоянні або ходьбі з'являється ниючий біль;

- під час ходьби дитина розгортає стопи всередину;

- у взутті внутрішня сторона підошви швидше стирається;

- можуть часто з'являтися натоптиші і мозолі;

- вростають нігті, деформації пальців.

Для профілактики плоскостопості використовується ортопедичне взуття для дітей, практикують прогулянки босоніж по нерівних поверхнях, роблять зміцнюючий масаж. При плоскостопості лікар призначає спеціальні вправи і дає всі необхідні рекомендації для корекції деформації.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення