095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Шкільний рюкзак і дефекти постави

09-09-2016
Автор Lesia Bratash
​Школьный рюкзак и дефекты осанки

Дискусія, пов'язана зі шкільним рюкзаком, часто перевантаженим надлишком книг повертається, як бумеранг, разом з початком кожного навчального року. Варто пролити нове світло на цю тему і задуматися над деякими аспектами, з цим пов'язаними.

Давним давно...

Стародавні люди методом проб і помилок прийшли до висновку, що невеликі вантажі можна переносити таким способом, щоб менше навантажувати хребет. Люди помітили, що симетричні навантаження хребта більш зручні, і відра з водою почали носити на своїх плечах за допомогою довгої палиці, рівномірно розташовуючи вагу. Підказки також приходили від природи. Спостерігаючи за тваринами, людина почала носити своє потомство щільно "притиснутим" до тіла, що певною мірою можна назвати попередником рюкзака. А одним з найбільш ергономічних і разом з тим найбільш ефектних способів було носіння збалансованих вантажів на маківці, рівномірно навантажуючи при цьому вісь тіла. Населення Африки використовує цей спосіб і сьогодні.

А сьогодні...

Знання постійно зростають і пропорційно поповнюються, що збільшує кількість предметів у школі, кількість обов'язкових книг і зошитів. Проблема перевантаженого рюкзака турбує переважно дітей в початковій школі. Ми хочемо, щоб діти отримали універсальні знання - звідси і безліч предметів - і, одночасно, стикаємося з чутливим періодом в їх житті. Цей період - це розвиток постави шляхом створення сильного м'язового корсету, який готує організм до швидкого зростання. Виникає питання, яку роль виконує в цьому процесі рюкзак.

Рюкзак - це друг чи ворог?

Немає сумнівів у тому, що діти не будуть носити книги на голові по дорозі в школу. Наразі ніхто не придумав, як широко і глобально замінити рюкзак, тому на нього і покладаємося. Незалежно від типу рюкзака, яких на ринку дуже багато, обов'язково слід зміцнювати м'язову систему дітей за допомогою вправ. Кожен день дитини шкільного віку повинен складатися з розминки, відповідної основної частини, наприклад, гри в м'яч і дуже важливо закінчувати кожне заняття розтяжкою м’язів.

Як вибрати правильний рюкзак?

Відповідно до принципу, що дитина повинна нести вагу так, щоб вона найбільш щільно прилягала до тіла - аби сили інерції діяли на організм, ми повинні шукати для нашої дитини такий рюкзак, який має жорстку спинку, а зміст рюкзака можна укласти в поздовжньому напрямку в середині. Кожен рюкзак, нагадує місткий мішок, в який можна упакувати книги, правда, він місткий, але і набагато більш відчутний для хребта. Надзвичайно важливими є також ремені, вони повинні бути широкі, щоб вага розподілялася по більшій площі тіла і бажано, щоб рюкзак був оснащений зручним поясним ременем, який добре закріплює рюкзак і заважає йому бовтатися. Важливу роль хорошого поясного ременя можуть підтвердити люди, які регулярно ходять по горах з великими рюкзаками.

Батьки ваші, і діти ваші ...

Не можна не згадати про найбільшу помилку, яку роблять деякі батьки, піддаючись потуранням дітей, які самі вибирають собі рюкзак, беручи до уваги колір або улюбленого персонажа казок. Виробники спритно можуть цей факт використовувати застосовуючи це на рюкзаках низької якості, прикрашаючи його популярної графікою. Наступною помилкою, що, в свою чергу, роблять діти, є носіння рюкзака на одному плечі, що таким чином гарантовано сприяє розвитку дефектів хребта, викликаючи поширений в сьогоднішній час дефект - сколіоз.

Поради для батьків

  • Розмовляйте багато з дитиною, щоб дитина мала правильне розуміння цих речей. Це, мабуть, найважливіше правило щодо виховання наших дітей;
  • З початку навчіть дитину правильній поставі, пам'ятайте, що діти-це часто наша вірна копія;
  • Якщо ми хочемо, щоб дитина мала той же розуміння щодо правильного рюкзака, дайте їй на вибір два або три правильних рюкзака, і дитина буде щаслива розуміючи, що щось від неї залежить;
  • Постарайтеся звернути увагу, як дитина носить рюкзак, раннє перехоплення помилок запобігає їх розвитку в майбутньому;
  • Контролюйте дитину у фахівця, профілактично раз на рік

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення