095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Скільки годин потрібно спати дітям і підліткам? Проблеми і розлади сну

29-03-2017
Автор Оля
Скільки годин потрібно спати дітям і підліткам? Проблеми і розлади сну Babyfoot

Немовлятам, дітям і підліткам потрібно більше часу для сну, щоб підтримувати свій інтелектуальний і фізичний розвиток. Більшість батьків знають, що зростаючий організм вимагає достатньої кількості сну, але не всі точно знають, скільки саме годин потрібно дитині для відпочинку і до яких негативних наслідків призводить брак сну.

Існують розлади, які можуть привести до втрати сну у дитини, наприклад, синдром дефіциту уваги з гіперактивністю. Діти часто відмовляються йти спати, оскільки знаходяться в активному стані ще до сну, а після пробудження не відчувають, що повністю відпочили.

Проблеми зі сном проявляються в таких поширених проблемах, як апное сну або синдром неспокійних ніг. Апное - людина під час сну опиняється в стані, коли у неї переривається подих, більше ніж на 10 секунд. При цьому людина не прокидається повністю, а лише переходить з стадії глибокого сну в стадію короткого. Тому і сама може не знати про існування своєї проблеми.

Синдром неспокійних ніг - провокує розлад сну і сонливість в денний час. Виявляється як свербіж, або «провали» в ногах, може характеризуватися мимовільним сіпанням ніг, «метанням» їх по ліжку.

Якщо Ви підозрюєте, що дитина може не висипатися внаслідок подібних проблем, поговоріть про це з педіатром. Якщо у дитини спостерігається розлад сну, лікар направить її до фахівця, щоб обговорити варіанти вирішення цієї проблеми. Однак, у багатьох випадках, виправити розлади сну можуть зміни в навколишньому середовищі і введення корисних звичок. Відмовтеся від використання телевізора або гаджетів прямо перед сном. Усуньте з ужитку кавові напої або продукти, які містять кофеїн. Провітрена кімната, легка вечеря, зручне ліжко і правильна подушка позитивно вплинуть на якість сну. Подушка і матрац мають велике значення для відпочинку. Дуже зручні і результативні у використанні ортопедичні подушки. На нашому сайті можна знайти ортопедичні подушки для дітей, дорослих і новонароджених малюків.

Ось рекомендована кількість годин для сну малюків, дітей шкільного віку та підлітків:

- новонароджені діти до 3 місяців - можуть спати від 14 до 17 годин;

- діти від 4 до 11 місяців - 12-15 годин;

- малюки 1-2 роки - 11-14 годин;

- вік 3-5 років - 10-13 годин;

- шкільний вік (6-13 років) - 9-11 годин;

- підлітки (14-17 років) - 8-10 годин.

Для людей від 18 років оптимальна кількість годин для сну - 7-9.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення