095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Поради лікаря ортопеда Тадеуша Леймана

20-10-2015
Автор Lesia Bratash
Советы врача ортопеда Тадеуша Леймана

Дефекти стоп у дітей вважаються досить поширеними, що може бути причиною невиправданої батьківської турботи. Мама і тато задаються питанням, чи дійсно варто отримати профілактику, і як можна швидше знайти розраду в ортопедичному взутті.

Як розпізнати дефекти ніг у дитини?

По-перше, є тільки підозри і страхи. Вони, як правило, розсіюються в періоді двох років, але, звичайно, є обов'язковим відвідування педіатра. Під час цих візитів лікар оцінює рівень розвитку і здоров'я дитини, в тому числі і ніг. Часто при дослідженні ставиться діагноз: плоскостопість. Потім діти відправляються для подальшої оцінки до лікаря ортопеда.

У переважній кількості випадків плоскостопість у дітей є фізіологічною і пов'язана з надмірною млявістю зв'язок - пояснює д-р медицини Тадеуш Лейман, кваліфікований дитячий ортопед, завідувач кафедрою ортопедії в Кракові.

У дітей на стопі існує товстий шар підшкірного жиру, який посилює враження видимої у них плоскостопості. У положенні навантаження на стопу вона прилягає набагато сильніше до площі поверхні землі, не проявляючи поздовжнього склепіння. Проте, в такому положенні навантаження на склепіння очевидне, як коли б згинали великий палець », - пояснює хірург-ортопед. Краще за все перевірити, дати постояти дитині на пальчиках, в такому положенні нога абсолютно точно показує свою форму. Дефект стопи можна побачити і в домашніх умовах, треба тільки сказати вашій дитині, щоб став на пальчики, тому що в цьому випадку найпростіше оцінити, чи є ця плоскостопість фізіологічною.

Коли потрібно йти до лікаря ортопеда?

Коли батьки помічають порушення, наприклад, ноги деформуються (малюк стоїть прямо і приєднав стопу до стопи, а між колінами можна побачити великий розрив, він говорить, що ноги деформовані) або якщо дитина кульгає, також коли ви бачите, що болять її ніжки. Тоді завжди варто проконсультуватися з ортопедом - обов'язково з дитячим - тому що стопа дорослої людини значно відрізняється від ніг дитини, а найголовніше, правильний діагноз, від якого залежить чи подальше лікування, чи носіння ортопедичного взуття.

- Є так звана вроджена плоскостопість ніг, яка вимагає лікування, а іноді і хірургічного втручання, як і багато інших деформацій стопи - зізнається Тадеуш Лейман. - Тим не менше, я можу запевнити батьків, що більшість дітей з підозрою на плоскостопість, це здорові діти і не потребують ніякого лікування.

Найбільш важливі характеристики хорошого ортопедичного взуття для дітей.

Часто, однак, на думку батьків, дитячі ніжки не виглядають здоровими. Для значної частини свіжоспечених мам і тат вони залишаються єдиною гарантією належного догляду за ніжками дітей.

- Мета взуття полягає у захисті стоп проти механічних пошкоджень і від перепаду температури, - пояснює д-р Лейман. - Ортопедичне взуття для дітей повинне бути зроблене з натуральної шкіри або дихаючого матеріалу. Воно повинне мати плоску підошву, яка не ковзає. Також повинна бути достатня довжина і ширина, щоб забезпечити певний рівень діапазону рухів. Але найбільш важливою особливістю ортопедичного взуття є гнучкість, взуття повинне бути настільки гнучким, щоб однією рукою можна було зігнути підошву на 180 градусів - говорить він.

Ортопедичне взуття для дітей дуже важливе

Часи змінилися, і думки дитячих ортопедів також, але менталітет суспільства залишився колишнім. Більшість з нас вважають за краще думати наперед, ніж потім шкодувати. Виробники ортопедичного взуття виправдовують наші очікування, створюючи все більш і більш модні дизайни з підошвою, яка не тільки корисна для стоп (або гнучка), але також дозволяє самостійно діагностувати і виявляти дефекти. Підошва ортопедичного взуття для дітей Memo розділена на шість спеціальних зон. Залежно від стирання області підошви, при носінні такого ортопедичного взуття, ми можемо дізнатися про проблему ноги, так, як описано виробником на сайті або в спеціальних брошурах. Профілактика і діагностика в одному взутті! Хто б не захотів за це заплатити? Таким чином, хоча поставлений діагноз часто не вимагає спеціального взуття, діти іноді носять "ортопедичне взуття" - про всяк випадок, а часто і за рецептом. Таке взуття має не тільки гнучку підошву, а й твердий, високий задник, який міцно утримує ногу.

- Взуття для дітей не повинно мати дуже високу і тверду п'яту, без будь-яких модифікацій каблука або внутрішніх вставок - твердо говорить Тадеуш Лейман. - Сьогодні на ринку є черевики, які з причин комерційних виробників помилково називають "ортопедичні". Більшість з них відповідають критеріям для здорового взуття, але немає необхідності застосовувати їх, тому що багато інших моделей мають ті ж функції, і виконують ту ж роль, - резюмує доктор.

Ефективний метод: босоніж по нерівностях

Всім дітям рекомендуємо ходити босоніж по природній, нерівній місцевості, наприклад, на траві, піску, по камінню. Це природний масаж, який стимулює м'язи маленьких ніг для роботи, а іноді і усуває плоскостопість. Не залишайте дитину в приміщенні в жорсткому взутті, а навпаки - давайте дамо їм свободу, особливо в літню пору, коли босі ноги не піддаються холоду. Прогулянки босоніж, звичайно, корисні маленькій дитині, але давайте пам'ятати, однак, що вони можуть допомогти тільки тоді, якщо поставлено діагноз фізіологічної плоскостопості. В інших випадках потрібно детальна діагностика і відповідне лікування дитячим ортопедичним взуттям.

Коли потрібно турбуватися про ноги дитини

Тривожним знаком є асиметрія стоп - пояснює Тадеуш Лейман і показує, як ця асиметрія може виглядати: одна нога стоїть прямо, а інша явно викривлена. Коли ми бачимо такі відмінності у формі стопи або колін у малюка, тоді варто обов'язково проконсультуватися з дитячим ортопедом.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення