095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Поради лікарів ортопедів: Як потрібно вибирати взуття для дітей

15-10-2015
Автор Lesia Bratash
Поради лікарів ортопедів: Як потрібно вибирати взуття для дітей

Більшість дітей починають вчитися ходити під час першого року від народження, хоча деякі вчаться на кілька місяців раніше чи пізніше. Коли Ваша дитина починає ходити, тоді можуть виникнути Ваші перші питання про те, яке взуття він або вона повинні носити. Дитина, що росте, буде часто потребувати нового взуття, і у Вас виникатиме все більше запитань.

При виборі взуття для вашої дитини ви повинні запитати себе наступне:

  • Як вибрати відповідне взуття?
  • Чи правильно взуття зроблене?
  • Чи є тип взуття, відповідним для віку вашої дитини?

Відповідність розмірам

Зверніть увагу на взуття, воно повинне бути правильної відповідної довжини, ширини і глибини, коли Ви вибираєте його для вашої дитини. Погано обране дитяче взуття може викликати проблеми ніг, врослі нігті, мозолі і кісточки.

Дитячі ноги ростуть ривками, і вони вимагають нового взуття кожні три-чотири місяці. Діти молодшого віку (до 16 місяців) виростуть більш ніж на одну половину розміру ноги протягом двох місяців. Малюки у віці від 16 до 24 місяців виростуть в середньому на один-півтора розміру ноги кожні три місяці. Маленька дитина, від 24 до 36 місяців, виростає приблизно на половину обсягу ноги кожні чотири місяці, і в дітей старше 3 років, нога збільшується на одну половину розміру стопи кожні чотири-шість місяців.

Ліпучки, або шнурки взуття можуть вміщати велику ширину. Ви повинні вивчити глибину взуття, щоб переконатися, що верхня частина взуття не тисне на стопи або нігті на ногах. Шукайте взуття з закругленими носиками на пальцях ноги, щоб дати пальцям більше місця для руху.

Пам'ятайте, взуття повинне бути зручним з самого початку його носіння. Якщо нові туфлі деформувалися, це означає, що вони або не були належним чином розроблені або неправильно підібрані для ноги вашої дитини.

Будова взуття

Взуття складається з чотирьох частин: верхня частина, устілка, зовнішня підошва і каблук (п'ята).

Верхня частина

Верхня частина взуття дитини повинна бути зроблена зі шкіри, тканини або інших матеріалів. Дитячі ноги сильно потіють, тому верхня частина їх взуття повинна бути зроблена з дихаючого матеріалу. Шкіра дозволяє нозі дихати. Уникайте штучних матеріалів, таких як пластмаса.

Устілка

Переконайтеся, що устілка виконана з вбираючого вологу абсорбуючого матеріалу. Ви можете взяти м'яку устілку. Для більшості дітей немає потреби в спеціальному супінаторі. Всі малюки, молодші 16 місяців мають плоскі ноги і повністю розробляють звід тільки до віку від 6 до 8 років.

Підошва

Зовнішня підошва забезпечує тягу, амортизацію і гнучкість взуття. Деякі дуже тверді зовнішні підошви можуть зробити дітей незграбними і викликати падіння, цього слід уникати.

Каблук

Малюки не повинні носити каблуки на взутті. З плоскою зовнішньою підошвою легше почати ходити. Старші діти можуть носити взуття з каблуком, але він не повинен бути занадто високими (вище, ніж на два з половиною сантиметри), а високі каблуки можуть викликати ковзання вперед і судоми пальців проти внутрішньої частини взуття. В ортопедичному взутті обов`язково повинен бути присутній каблук Томаса.

Відповідне взуття для дітей

Взуття для прогулянки

Немовлятам і дітям, що повзають, не потрібне взуття. Їм потрібні тільки пінетки, теплі широкі шкарпетки, щоб тримати ноги в теплі, або взуття, яке не пов'язує їх ноги. Взуття має бути гнучким, а не забезпечувати жорстку підтримку, і це дуже важливо, щоб взуття повторювало форму стопи дитини.

Ваша дитина може ходити босоніж в захищеному середовищі, такому як приміщення.

Взуття для малюків

Взуття для малюків, віком від 9 місяців до 3 років, повинне дозволити нозі дихати, тому що їх ноги багато потіють. Уникайте синтетичних матеріалів, які не дихають, не пропускають повітря і вологу.

Для дітей від 9 до 18 місяців виберіть високе взуття, яке буде триматися на нозі краще, ніж оксфорди або туфлі. Шкіряний або брезентовий язичок і шнурки взуття є більш безпечними, вони будуть залишатися на нозі, і буде відповідати повним ніжкам краще. Підошва взуття повинна бути гладкою, як долоня вашої руки. Гладка підошва викликає менше тертя, взуття не буде захоплювати підлогу, і не зможе привести до падіння вашої дитини.

Виберіть полегшений черевик, так як діти використовують багато енергії для руху в цьому віці. Малюки можуть ходити босоніж в захищеному середовищі, наприклад, в приміщенні.

Взуття для дітей шкільного віку

У цьому віці, вони можуть вибирати з безлічі варіантів, в тому числі спортивного взуття: ортопедичні кросівки, сандалі і т.д.

Шукайте розумні ціни, гнучке, добре провітрюване взуття, яке надає достатньо місця для зростання. Якщо у вас є труднощі з пошуком відповідного взуття, або якщо ваша дитина натирає мозолі, виразки або виникають інші проблеми з ногами, зверніться до лікаря.

Проблеми дитячих ніг

Протягом перших декількох років ноги вашої дитини, як і раніше, ростуть, приймаючи правильну форму. У цей час можливе виникнення такої проблеми, як плоскостопість, але, як правило, ніякого спеціального лікування не потрібно, тільки носити ортопедичне взуття та ортопедичні устілки. Якщо форма хвороби важка, ці проблеми можуть бути симптомами інших дефектів, ще більш серйозних. У цьому випадку вашій дитині, можливо, буде потрібна експертиза лікаря, який поставить діагноз.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення