095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Вальгусна деформація стоп у дітей

06-05-2017
Автор Оля
Вальгусна деформація стоп у дітей Babyfoot

Серед ортопедичних дефектів вальгусна деформація стопи - досить поширене явище. Найголовніше - таку проблему можна вирішити, і чим раніше Ви це зробите, тим краще. У ранньому віці дефект не несе особливих ускладнень, але, якщо його повністю ігнорувати, це може привести до проблем в більш старшому віці.

В процесі розвитку даної деформації слабшають м'язи і зв'язки стоп, відбувається сплощення склепінь. Пальці і п'яти спрямовані назовні, а гомілковостопний суглоб - всередину. Згодом можуть з'явитися больові відчуття, втома, погіршиться хода. Стопа стає Х-образною.

В майбутньому деформація може стати причиною появи таких захворювань, як сколіоз, плоскостопість, остеохондроз, деформацій суглобів ніг і ін. Лікування дефекту здійснюється за допомогою масажів, ортопедичних шин, ЛФК. Використовується ортопедичне взуття. Якщо в цьому є необхідність, застосовують хірургічні методи лікування.

Придбана і вроджена вальгусна деформація стоп

Вроджена деформація розвивається ще до моменту появи дитини на світ, під час внутрішньоутробного формування його тіла. Діагноз вродженої деформації ставлять на протязі перших місяців життя малюка.

Придбана деформація

Можна назвати досить багато причин такого відхилення, основними ж факторами розвитку дефекту є порушення функціонування опорно-рухового і сухожильно-зв'язкового апарату. Часто деформація розвивається у дітей зі слабким м'язовим тонусом, а також з-за зайвої ваги або ожиріння (оскільки стопи витримують вагу нашого тіла, в останньому випадку навантаження на них надто сильне, що призводить до цієї та інших деформацій).

Вальгусна деформація набувається також після травм і вивихів малюка, при тривалому використанні гіпсової пов'язки. Досить часто деформація виникає разом з такими захворюваннями, як ДЦП, рахіт, міодистрофія, поліомієліт.

Бажання занадто рано поставити на ніжки малюка і навчити ходити, неякісне, погано зроблене взуття негативно впливають на будову стопи. Тому малюка не варто піддавати навантаженням, які можуть бути для нього занадто складними.

Профілактика вальгусної деформації

1. Вживання вітаміну D і мікроелементів, щоб запобігти рахіту.

2. Взуття з натуральних матеріалів, яке має жорстку задню частину, гнучку підошву і підходить розміром ніжкам дитини. Важливо - взуття повинне бути нове. Ортопедичне взуття для дітей високої якості бренду Мемо представлене на нашому сайті Babyfoot. Дітям, що страждають від вальгусної деформації, разом з взуттям рекомендується підібрати ортопедичні устілки Мемо оранжевого кольору і використовувати їх з даним взуттям.

3. Розпорядок дня, що включає активність, повноцінне харчування та здоровий сон.

4. Регулярні огляди ніжок у ортопеда.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення