095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Уважно оглядайте і перевіряйте ноги дитини

27-07-2016
Автор Lesia Bratash
Внимательно осматривайте и проверяйте ноги ребенка

Нога дитини в основному формується до 5 років. Ці п'ять років - це час, в якому про дитячі ноги потрібно особливо піклуватися. Значення має не тільки правильний підбір взуття, але також часте спостереження за дитиною і контроль розвитку її ніг. Перш ніж з тривожними симптомами йти до лікаря, і без впевненості купити ортопедичне взуття для дітей, варто самостійно провести попередній тест вдома. Як його виконати?

Найпростіший спосіб - це спостереження за відображенням ноги дитини, наприклад, на підлозі, при виході з ванни або на піску на березі моря. Повний відбиток без відступу на середині стопи, на внутрішній її стороні може свідчити про плоскостопість.

Спостереження випадкових слідів нашої дитини не слід, однак, розглядати як повністю певний і, що ще гірше, єдиний метод діагностики. Якщо сліди викликають якісь сумніви, пропонуємо додатковий тест. Дитина стає цілими ногами на підлозі, а ми спостерігаємо, як вони прилягають до поверхні. Потім просимо дитину встати навшпиньки і знову ми дивимося розташування ніг. Коли спершу нога повністю прилипає до землі і поздовжня арка з'являється тільки тоді, коли дитина піднімаєтеся на шкарпетки - все це свідчить про неправильний розвиток м'язів. Про дефекти стопи також свідчить ситуація, в якій крім того, що дитина стоїть на пальцях, що як і раніше спрямовані до центру, поздовжню арка видно дуже погано. В цьому випадку вам потрібно буде відвідати фахівця і коригувальні вправи.

Інший тест полягає у спостереженні за формою стопи, коли дитина стоїть на рівній поверхні і задирає пальці. При невеликому дефекті слід розробити подовжню арку, і нога повинна бути встановлена в осі. З таким недоліком можна впоратися ще досить легко. Однак, якщо дитина має явні проблеми з задиранням пальців, її стопи встановлені всередину, а місце поздовжньої парки плоске, швидше за все, ми маємо справу з поздовжньою плоскостопістю і клишоногістю ніг. Консультація з лікарем в цьому випадку буде необхідна.

Коментарі

Нове повідомлення