095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Вроджена плоскостопість: причини виникнення та лікування

14-08-2017
Автор Оля
Вроджена плоскостопість: причини виникнення та лікування Babyfoot

Порушення внутрішньоутробного розвитку дитини є причиною виникнення даної проблеми. Якщо близький родич дитини має вроджену плоскостопість, ризик виникнення деформації підвищується, у деяких випадках вона передається у спадок.

При вродженій плоскостопості спостерігається своєрідне кріплення м'язів кісток, коли м'язи сильно вигинають стопи. Також трапляються деформації, при яких центральна область стопи вивертається назовні, а пальці і п'ята - піднімаються вгору. У такому випадку дитина відчуває біль, коли наступає на ногу, йому чи їй важко пересуватися. Лікарі пропонують вирішити таку проблему шляхом оперативного втручання.

Як реагувати на появу вродженої плоскостопості? Таку проблему потрібно коригувати в дитячому віці, адже в більш старшої людини деформації вже сформованого скелета важко виправити і тоді вони можуть стати дійсно незворотними.

Оскільки можливості позбутися проблеми є, не варто сприймати плоскостопість як важкий і невиліковний стан стоп. Але і недооцінювати деформацію не варто, адже її повне ігнорування може призвести до таких результатів, як погіршення ходи, швидка втома, а пізніше - проблеми з хребтом, сколіоз, погана постава, остеохондроз.

Лікування плоскостопості

Основою лікування вродженої плоскостопості є зміцнення кісток і м'язів нижніх кінцівок. Спеціальні комплекси вправ і масаж дозволяють вирішити це питання. Діти отримують можливість займатися такими процедурами і вдома, і в масажних кабінетах і кабінетах ЛФК в поліклініках. Для досягнення позитивного результату потрібна систематичність виконання вправ і інших процедур, а також дотримання основних рекомендацій фахівців.

Дитині також знадобиться якісне взуття з правильними для підтримки розвитку ніжок характеристиками: мати твердий задник, бути легким, добре застібатися і сидіти на ніжці, мати гнучку підошву. Дитяче ортопедичне взуття відповідає цим стандартам.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення