095 062-79-95 098 293-45-14 093 578-34-44

Вибір взуття, рекомендації, догляд

08-09-2013
Автор Lesia Bratash
Вибір взуття, рекомендації, догляд

Якщо Ваша дитина частіше стала проситися на ручки, каже, що «втомилися ніжки внизу», Ви бачите, що великий пальчик дістає до носка взуття, або роззуваючи малюка після прогулянки, Ви бачите почервоніння в якихось місцях, відбиток шкарпеток (швів) на пальчиках, або Ви помітили, що дитина підтискає пальчик- це явні ознаки того, що пора змінити ортопедичне взуття!

Правила вибору взуття.

 1. Перед походом в магазин, краще ще вдома визначитися, що саме вам потрібно: сандалики, черевички і т.д., скільки пар (для вулиці, або садка), якого кольору і якщо не буде цього кольору, яке забарвлення обрати. Ця мінімальна підготовка, скоротить час вибору в магазині і, як наслідок, Ви і Ваша дитина менше втомитеся!
 2. Якщо немає можливості вибрати і приміряти взуття в магазині з дитиною, потрібно вдома обвести ніжку дитини стоячи, повною вагою, від п'ятки до шкарпетки, максимально точно, щоб потім, в магазині, ви не згадували, як ви описали ніжку, з запасом, чи ні ! Зверніть увагу, щоб пальчики дитини не були підібгані.
 3. Приміряти взуття малюкові краще в шкарпетках, колготках (або двох шкарпетках), в тому, в чому збираєтеся ходити. Бажано взяти на примірку чисті, сухі шкарпетки.
 4. Перед приміркою ретельно розстібніть усі закріплюючі деталі взуття, або повністю розшнуруйте, взуйте, проконтролюйте, щоб п'ята була на місці і нога не пішла вперед, застебніть (або зашнуруйте) взуття і лише потім малюк повинен стати на ніжки.
 5. Ретельно підбирайте розмір! Допустимий запас в носовій частині взуття, до одного сантиметра (один розмір - 5 мм.), Враховуйте той факт, що при ходьбі стопа має властивість змінюватися по довжині і ширині.
 6. У вибраній Вами моделі дитина повинна трохи походити, пострибати, присісти і т.д., адже на вулиці він не стоїть на місці!

Поради батькам.

 • Кожні 2-3 години рекомендується роззувати дитину для 15-ти хвилинної перерви, дуже шкідливо, щоб у малечі перегрівалися або охолоджувалися ступні, іноді у дітей потіють ступні, в цьому випадку, необхідно мати в сумочці запасні пари шкарпеток і міняти їх по мірі необхідності .
 • Намагайтеся не використовувати шкарпетки з синтетичних тканин, а також не варто одягати у взуття шкарпетки з «гальмами».
 • Не одягайте взуття без шкарпеток, навіть якщо на вулиці спекотно і взуття добре провітрюється!

Правила догляду за взуттям.

Всі ми знаємо, що існують певні правила по догляду за взуттям і їх повинен знати кожен. Дотримання цих елементарних правил і сучасна взуттєва косметика гарантує довге, прекрасне життя вашого взуття.

 • Нове взуття необхідно обробити водовідштовхувальним засобом перед першим виходом на вулицю - це надовго збереже його первісний вигляд.
 • Після кожної шкарпетки взуття необхідно очистити від пилу і бруду за допомогою взуттєвої щітки, спеціального засобу або протерти вологою ганчіркою і витерти сухою ганчіркою (можна очищати взуття під струменем води).
 • Дати йому «відпочити» не менше 48 годин, забезпечити можливість просохнути природним шляхом і набути початкової форми.
 • Додання водо- і брудовідштовхуючих властивостей взуття.
 • Потім на взуття необхідно нанести поживні і фарбувальні креми.

Догляд за шкіряним взуттям.

Завдяки правильному догляду:

 • поліпшується зовнішній вигляд взуття;
 • взуття стає вологонепроникним;
 • взуття набуває грязевідштовхуючих властивостей;
 • на взутті не залишається водяних і сольових розводів;
 • продовжується термін служби;
 • зберігається здатність шкіри "дихати".

Гладка шкіра - це загальна назва для всіх видів шкіри з гладкою і щільною поверхнею. Як приклад можна привести анілін - шкіру, забарвлену органічними барвниками з мінімальною технологічною обробкою, і наппо - особливо тонку шкіру підвищеної еластичності, що виробляється з шкур великої рогатої худоби.

Щоб правильно здійснювати догляд за шкірою, важливо знати, які речовини входять до складу відповідних продуктів по догляду. Як правило, найпоширенішими компонентами в складі таких продуктів є наступні речовини:

Воски - вони надають шкірі блиск і захищають її. Тонкий шар воску робить шкіру несприйнятливою до води. На згинах захисна дію поступово зменшується у зв'язку з руйнуванням воскового шару.

Жири та олії поліпшують ковзання волокон шкіри. Шкіра стає м'якою і еластичною. Мають дуже низькі імпрегніруючі (просочуючі) властивості.

Силікони забезпечують легке полірування, зберігають шкіру еластичною і створюють додатковий захисний шар.

Розчинники (бензин, вода, спирт) перетворюють компоненти, що знаходяться в твердому стані в рідкий стан або пастоподібну форму, забезпечуючи таким чином можливість нанесення їх на поверхню шкіри. Крім того, розчинники сприяють очищенню шкіри від пилу і бруду.

Фторокарбонові смоли кращі імпрегнірують (просочують) засоби для шкіри і текстильних матеріалів. Застосування навіть малої кількості цих смол робить опрацьований матеріал несприйнятливим до води і маслу.

Барвники і пігменти освіжають колір. Пігменти (порошкоподібні фарби), при нанесенні на шкіру, залишаються в верхньому восковому шарі. Вони володіють сильною зафарбовувальною дією, але погано тримаються на поверхні (поверхневе забарвлення). Барвники у розчиннику (у воді або бензині), проникають разом з ним вглиб шкіри. Мають слабо закріплюючу дією, але хороше зчеплення з матеріалом (глибинне забарвлення).

Змочувальний засіб: мило, отримане синтетичним способом (активна миюча субстанція) для чищення шкір і текстильних виробів.

Синтетичні смоли пов'язують пігменти і барвники між собою. Утворюють блискуче покриття, не піддаються поліровці.

В якій послідовності треба доглядати за шкіряним взуттям:

Якщо взуття нове, то першим ділом його треба просочити універсальними водовідштовхувальними засобами. Глибоке просочення взуття досягається із застосуванням високоефективних спреїв, що захищають шкіру за рахунок фторових біологічно активних речовин і кремнію. Водовідштовхувальні засоби наносять на поверхню взуття до тих пір, поки шкіра не стане вологою. Таким чином, шкіра просочується до глибини, після цього взуття потрібно просушити.

 1. Використане взуття слід попередньо очистити від бруду. Це можна зробити різними способами.
 2. Видалити бруд з поверхні взуття за допомогою вологої губки.

За допомогою спеціальних засобів, розроблених для чищення шкіряного взуття

 1. піна-очищувач - видаляє бруд, не ушкоджуючи поверхню взуття і її колір. Глибоко проникаючи в пори шкіри, видалить і вбере солі.
 2. очищуючий шампунь - видаляє водяні і сольові розводи, а також залишки крему для взуття, повертаючи шкірі її первісний вигляд.

Послідовність:

 1. Просочити водовідштовхувальним засобом.
 2. Після того, як взуття просохне, потрібно нанести на його поверхню крем.

У літній період краще використовувати емульсійні креми, які добре розчиняються і пропускають повітря, а взимку - креми на органічних розчинниках (вони стоворюють повітряно- і водонепроникну плівку).

Креми з підфарбовувальним ефектом не тільки захищають взуття від впливів зовнішнього середовища, а підфарбовуючи її, надають первісного вигляду, повертаючи колір і яскравість, зафарбовуючи механічні пошкодження.

Догляд за велюровим і нубуковим взуттям.

З кожним сезоном постачальники розширюють свої пропозиції взуття із замші, велюру і нубука, і сьогодні ми можемо бачити на вітринах магазинів не тільки жіноче, але й чоловіче взуття. Так само збільшується попит з боку покупців. Але чи готові сьогодні чоловіки приділяти час на чистку і догляд за взуттям з такою делікатно виробленою шкірою, як це роблять жінки? І як доглядати за таким взуттям?

Велюр - шкіра хромового дублення з обробленою методом шліфування лицьовою поверхнею. Для велюру підбирається вичинений (оброблений спеціальними дубильними речовинами) напівфабрикат з грубими лицьовими вадами, непридатний для вироблення шкіри з природною лицьовою поверхнею.

Нубук - ворсиста шкіра хромового дублення, лицьова поверхня якої шліфується дрібнозернистими абразивними матеріалами.

Замша - шкіра жирового дублення. Високоякісну замшу отримують зі шкіри оленя або російської куцохвостої вівці. Замша володіє високою в'язкістю і пористістю, завдяки чому вона добре пропускає повітря. Замша пропускає воду, але в міру набухання стає водонепроникною. ,

Нубук і велюр об'єднані загальним поняттям - шліфована шкіра, тільки велюр - це шкіра, шліфована з внутрішньої поверхні, а нубук - шліфована поверхня шкіри тварини з лицьового боку; замша - це шкіра іншої вичинки.

Взуття із замші і велюру не можна носити в дощову погоду, а також не рекомендується ходити в цьому взутті при температурі нижче тридцяти градусів.

Як доглядати за замшевим взуттям?

Перший етап: чистка.

Велюр, нубук і замша чистяться тільки в сухому стані. Для видалення пилу і бруду використовують спеціальну гумку. Завдяки цьому структура ворсистої шкіри стає знову шорсткою. Крім гумки є спеціальні щітки, які з одного боку складаються з гумових «пальчиків» - очищають поверхню, а з іншого мають металевий ворс - розчісують потрібну забруднену ділянку замші.

Як миючий засіб підходять піно очищувачі, які глибоко очищають ворсистий матеріал. Після проведення обробки і висушування відновлюється яскравість кольору.

Замшеве взуття добре очищається, якщо його потримати над парою, а потім почистити спеціальною щіткою. Якщо замшеве взуття сильно забруднене, то його чистять мильною водою з додаванням нашатирного спирту. Після чищення замшу бажано обробити водовідштовхувальним засобом.

Другий етап: просочення.

Просочення, що захищає замшу від води, снігу і солі необхідно наносити в період активних опадів. Первинна обробка повинна проводитися до вологого стану триразово з інтервалом повного висихання. Наступні обробки необхідно проводити після кожної ретельної чистки взуття.

Третій етап: освіження кольору.

Для щоденного догляду і свіжості кольору рекомендується фарба-аерозоль для замші, велюру і нубука, яка оберігає взуття, відштовхує бруд, а також запобігає утворенню водяних і сольових розводів.

Також застосовується рідкий крем в пластиковому флаконі з губкою для зручного нанесення, який доглядає і зберігає ворсисту шкіру бархатисто-м'якою, приємною на дотик і пропускає повітря, а також освіжає колір.

Догляд за лаковим взуттям.

Всі ми знаємо, що лакова взуття не для повсякденного носіння. Вона вимагає особливої турботи, оскільки не переносить низькі температури (нижче нуля). Що ж вона собою представляє?

Лакова шкіра - це шкіра хромового дублення з нанесенням лакового покриття або дубльована лаковою плівкою, яка надає поверхні дзеркальний блиск.

Пам'ятайте, що у лакової шкіри лицьова поверхня оброблена лакової плівкою, якість лакової шкіри багато в чому залежить від якості лакового покриття, яке повинно мати певну товщину, необхідну тягучість і стійкість до багаторазових вигинів. Доброякісна лакова шкіра повинна мати блискучу, без напливів плівку, рівномірний колір.

Лакові шкіри відрізняються від шкіри без лакового покриття меншою міцністю. Вони характеризуються також невисокою стійкістю до температурних впливів і низькими гігієнічними властивостями. При нижче -10 ˚ і вище +25 лакова шкіра покривається тріщинами. Лакові туфлі не рекомендується носити щодня, тим більше в погану погоду. Від вогкості і вуличного бруду блискуча лакова поверхня поступово тьмяніє і покривається дрібними тріщинами. Нові лакові туфлі не потрібно чистити, досить лише протерти їх фланелевою ганчірочкою. Можна почистити туфлі шматочком вати, змоченим в молоці, а коли підсохнуть - потерти розрізаною цибулиною, а за тим відполірувати м'якою сухою ганчіркою. За взуттям з лакової шкіри потрібен особливий дбайливий догляд. Додатково до основних вимог за доглядом, лакову шкіру періодично протирають вологою ваткою і м'якою тканиною для відновлення блиску, її небажано чистити щіткою.

Періодично взуття змащують гліцерином, вазеліном або касторовою олією, щоб уберегти його від передчасного розтріскування в спеку чи мороз, зберігати лакове взуття слід загорнутим в папір.

Існують спеціальні засоби по догляду за лаковим взуттям.

Універсальні засоби по догляду для лакової шкіри не підходять, оскільки вони можуть містити речовини, що руйнують ніжну плівку (лак буде тьмяніти, можуть з'явитися тріщини), або жирні компоненти - вони залишають сальні розводи, на які налипає пил. Спеціальні засоби для лаку зроблені на водній основі і зволожуючи лакову плівку, надають їй свіжий блискучий вигляд.

Очищує і надає лаку блиск рідина Lack Polish. Застосовується для догляду за чорним і кольоровим лаковим взуттям.

Сушка взуття.

Ми можемо потрапити під дощ, і наші улюблені черевики будуть мокрі. Сушити взуття можна по-різному, але як правильно це зробити, щоб не зіпсувати і не пошкодити шкіру?

Мокре взуття не можна сушити поблизу вогню, на батареях центрального опалення, або біля інших джерел тепла. У цих випадках шкіра висихає дуже швидко, зменшується і розтріскується, також можливе відклеювання підошви.

Волога з взуття зникає приблизно за 20 годин, тому давайте Вашому взуттю періодично провітрюватися для того, щоб шкіра могла добре просохнути. У кращому випадку у людини повинно бути по дві пари взуття на кожен сезон, для того, щоб взуття могло прийти в початкове положення після шкарпетки.

Якщо Ваше взуття промокло, то сушити його можна різними способами.

I. Використовувати спеціальні електричні сушки для взуття, що випускаються промисловістю.

II. Вставити спеціальні пристосування (колодки) для підтримки форми взуття та сушити при кімнатній температурі.

III Туго набити взуття газетним папером, яка чудово вбирає вологу, і сушити при кімнатній температурі.

IV. Можна сушити взуття за допомогою пилососа, помінявши шланг в положення викиду повітря, вставте в взуття шланг без насадки і увімкніть пристрій. Також пилосос можна замінити феном для укладання волосся.

Щоб взуття не промокало.

Нове взуття оброблене певними засобами, які запобігають промоканню. Як зберегти цю властивість і що потрібно робити, щоб зберегти взуття сухим та комфортним?

Перед тим, як вперше одягти нове взуття, обробіть його водовідштовхувальними засобами. Справа в тому, що взуття надходить з фабрики покрите тільки тонким шаром ланоліну, щоб шкіра не пересихала. Цей шар швидко стирається і не охороняє поверхню від вологи і бруду. Обробивши поверхню водовідштовхувальними засобами, ви захистите взуття від глибокого проникнення в пори шкіри вологи і бруду і забезпечите своїм ногам комфорт в будь-яку погоду і зовнішній вигляд взуття. Надалі, при правильному і регулярному догляді, вам, безсумнівно, вдасться зберегти ці приємні якості.

Існує безліч засобів, що випускаються промисловістю:

- Універсальні водовідштовхувальні креми, які підходять тільки для всіх видів гладких шкір;

- Спреї, які прекрасно захищають вироби зі шкіри, замші і текстильних матеріалів від вологи і бруду.

Водовідштовхувальний спрей можна використовувати для лакованої шкіри.

Не рекомендується носити бортопрошивне, текстильне взуття та взуття на шкіряній підошві у дощову погоду.

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення